Back to MAŁE PSY

Kran

KRAN P72/11/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2023

Kategoria:

Opis

Kran został znaleziony na terenie Krakowa i niestety nikt się po niego nie zgłosił. Trafił do nas bardzo wychudzony. Na początku był onieśmielony i przestraszony pobytem w schronisku, co okazało się jedynie początkowym epizodem. Obecnie Kran nie przestaje merdać ogonkiem na widok wolontariuszy.

Psiak uwielbia spacerki, na których jest bardzo posłuszny. Nie ciągnie na smyczy, a na inne pieski reaguje przyjaźnie, przy tym zabawnie marszcząc czoło. W rozczulający sposób przytula się do człowieka i chyba mógłby tak bez końca. No ale trzeba przecież maszerować dalej.

Kranowi, po 2 miesiącach pobytu w schronisku, udało znaleźć się rodzinę, która zabrała go do siebie. Dostał ciepłe posłanie i jedzonko. Kran został nawet wykąpany, przeciwko czemu nie protestował. Niestety, drugiego dnia pobytu w nowym domu, Kran ugryzł 1,5-roczne dziecko i tym samym znów znalazł się w schronisku. Kran nie przejawiał żadnych zachowań agresywnych ani w stosunku do ludzi, ani wobec psów, dlatego zdarzenie to było dla opiekujących się nim wolontariuszy ogromnym zaskoczeniem. Być może bardzo małe dzieci są dla Krana zbyt nieprzewidywalne, by mógł poradzić sobie z ich obecnością, dlatego polecamy go do domku bez dzieci.

Zapraszamy na spacer przedadopcyjny, na którym można się przekonać, że Kran to prawdziwy psi skarb.

Kontakt do wolontariuszki: 690 477 313 (Dominika)