Back to MAŁE PSY

Szczeniaczki

BURZA vel CELINKA P 1/07/22
TĘCZA vel ALINKA P 2/07/22
GWIAZDA vel PYZUNIA P 4/07/22

BURZAN vel KARLOSIK P 3/07/22
KSIĘŻYC vel ŚWIRUSEK P 5/07/22
OBŁOK vel PĘDZELEK P 6/07/22

PRZYBLIŻONA DATA UR.: LIPIEC 2022
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2022

Kategorie: ,

Opis

EDIT:

Wszystkie maluchy z ogłoszenia znalazły już swoich ludzi i domki. Pamiętajcie jednak, że w schronisku praktycznie zawsze czekaja na adopcje inne szczeniaki i młode psy do 6. miesiąca życia.

Wystarczy przyjechac do azylu przy ul. Rybnej 3 w Krakowie i adoptowac psyjaciela. Mozna też zadzwonić i dowiedziec się jaka jest aktualna sytuacja szczeniaczkowa. Tel: 12 429-74-72.

Przy adopcji szczeniaka nie obowiązują spacery zapoznawcze.

 

Sześć maleńkich psich dzieci zostało przedwcześnie zabranych od mamy i oddanych do okna życia. Były za małe, żeby samodzielnie przeżyć w schronisku, wiec musiały trafić do domu tymczasowego. Cała szóstka doskonale sobie poradziła i teraz szuka kochających opiekunów.

Celinka, największa i najodważniejsza z całej szóstki. Jako pierwsza zaczęła samodzielnie pic z butelki i zwiedzać świat na własnych łapkach. Jest bardzo kontaktowa, ciekawska i wszędzie jej pełno. 

Alinka, najmniejsza i najdelikatniejsza. Lubiła pomarudzić przy jedzeniu i zasypiała pomiędzy jednym a drugim kęsem. Obecnie poziomem energii dorównuje reszcie rodzeństwa. Jest przeurocza, łagodna i bardzo lubi się przytulać. 

Pyzunia, średniej wielkości o przeuroczych grubiutkich łapkach i super mięciutkim futerku. Bardzo przytulaśna i lgnąca do człowieka. Sprytna, ciekawska i samodzielna. 

Karlosik, najmniejszy z chłopców o czarnym, lśniacym futerku z jasnymi obwódkami wokół oczu. Bardzo spokojny w porównaniu z reszta rozbrykanego rodzeństwa. Po jedzeniu najchętniej zasypia w ramionach człowieka. 

Świrusek, lekko kędzierzawy przystojniak. Na przekór swemu imieniu raczej spokojny, tylko przy jedzeniu uruchamiają mu się dodatkowe pokłady energii. Łakomczuch :). Bardzo lubi przytulanie i głaskanie po brzuszku. 

Pędzelek o klasycznej urodzie czarnego podpalanego kundelka. Na początku trochę się o niego martwiliśmy, ale świetnie sobie poradził i teraz pierwszy wyrywa się do miski i je za dwóch, głośno komentując otaczający go świat. Bardzo szuka kontaktu z człowiekiem. 

Nie znamy rodziców, zatem możemy tylko prognozować docelową wielkość Karlosa, Pędzelka, Świrusa i Alinki na ok. 7-10 kg, Pyza i Celinka mogą być trochę większe – prawdopodobnie do 15 kg. Jednak trzeba się liczyć z niespodziankami.

Należy pamiętać, że szczeniaczki są słodkie, ale dość szybko rosną i stają się dorosłymi psami, które żyją kilkanaście lat. Zanim nauczą się zachowywać czystość, sikają i robią kupę gdzie popadnie. Mogą gryźć i niszczyć przedmioty. Potrzebują nie tylko jedzenia i wody, ale również czasu, opieki i czułości. Przez całe swoje życie. Potrzebują kochających i świadomych opiekunów, którzy umiejętnie wprowadzą je w psio-ludzki świat. Zsocjalizują z innymi psami, ludzmi i wychowają na stabilne psy.
Ze względu na bardzo młody wiek szczeniaczków nie polecamy ich raczej do domów z małymi dziećmi.
Psiaczki od początku miały kontakt z dorosłymi psami i kotami, więc mogą zamieszkać w domu z innym psem lub kotem rezydentem.

Psiaki będą gotowe do adopcji  14 sierpnia. Będą odrobaczone, zaszczepione i zaczipowane.

Przed adopcją konieczna będzie wizyta w domu tymczasowym.

Kontakt do wolontariuszki 785 027 026 (Nika)