Back to MAŁE PSY

Rex

REX P 89/09/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2023

Kategoria:

Opis

Rex to mały, młody psiak o czarnym podpalanym umaszczeniu i z białą krawatką. Jest psiakiem energicznym i bardzo radosnym. Został adoptowany jako szczeniak a po około dwóch latach wrócił do nas. Jego poprzedni właściciel zrzekł się go, a jako powód podał agresję. Wiemy, że Rexowi zdarzało się ugryźć domowników i po ostatnim takim incydencie właściciele zdecydowali się go oddać.

W schronisku znanych wolontariuszy wita wylewnie, wskakując przednimi łapkami na uda i dopominając się głaskania. Na początku był jednak bardzo nerwowy i zdarzyło mu się ugryźć osoby, które chciały go wyprowadzić na spacer. Aktualnie zakumplował się już z kilkoma wolontariuszami i to grono stale się powiększa. Uwielbia towarzystwo innych psów, bardzo się przywiązał do kolegi z boksu, a na spacerach jest bardzo przyjacielski wobec wszystkich czworonogów, nieważne czy tych małych, czy wielkich.

Sam spacer jest dla niego równie ważny, co psi kumple. Rex jest pochłonięty wąchaniem, jest też ciekawski i lubi wskakiwać na różne „przeszkody”. Nie boi się ruchu ulicznego. Eksploracja zajmuje całą jego uwagę i póki co jest dość mało skoncentrowany na wolontariuszu, który go prowadzi, chyba że ma się dobre argumenty w postaci smaczków. Wtedy Rex jest stuprocentowo skupiony na tym, żeby dostać coś dobrego. Zna komendę „siad” i powoli uczy się kolejnych. Widać, że taka praca z człowiekiem sprawia mu przyjemność. Jednak jest bardzo niecierpliwy i potrafi też zacząć wymuszać nagrody szczekaniem – tutaj trzeba uważać, aby nie wzmocnić takiego zachowania.

Rex jest naprawdę sympatycznym psem. Wspaniale odnajdzie się z aktywnymi ludźmi, którzy będą go zabierać na długie spacery. Najlepiej, żeby nie trafił do domu z dziećmi. Nowy opiekun Rexa powinien mieć już doświadczenie z psami i być gotowym na pracę z nim. Ten młody psiak przy odpowiednim podejściu stanie się wspaniałym przyjacielem. Przed adopcją, oprócz spacerów zapoznawczych, konieczna jest konsultacja ze schroniskowym behawiorystą.

Kontakt do wolontariusza: 790 231 318