Back to MAŁE PSY

Bombik

BOMBIK P 31/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2022
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2024

Kategoria:

Opis

Bombik został przywieziony do schroniska przez policję wraz z drugim psem, który szybko został adoptowany. Na początku był bardzo nieufny, wystraszony i mocno zestresowany sytuacją, w jakiej się znalazł. Szybko okazało się, że na jego zaufanie trzeba zapracować, a nie od razu wyciągać w jego kierunku rączki. Osoby próbujące się zbliżyć, odstraszał szczekaniem, warczeniem i kłapaniem zębami. Na szczęście jak to często bywa w przypadku takich psiaków spokój i cierpliwe podejście oraz obserwacja zachowań innych psiaków zrobiły swoje.

Bombik potrzebuje więcej czasu, by komuś zaufać i poczuć się pewnie w jego towarzystwie. Gdy to ma miejsce, diametralnie się zmienia. Jest wpatrzony w „swojego człowieka” a na spotkania reaguje z ogromnym entuzjazmem, radośnie podskakuje i domaga się uwagi. Jest fajnym, wesołym, młodym pieskiem, który nie tylko nie stroni od towarzystwa człowieka, a wręcz lubi przebywać w jego obecności. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy i na niej nie ciągnie. Energicznie i żwawo maszeruje przed siebie, obwąchując teren. Czasem tylko delikatnie pociągnie, gdy zainteresuje go jakiś zapach i chce go dokładniej sprawdzić. Co chwilę sprawdza, czy wolontariusz jest tuż za nim lub obok. Na wybiegu lubi sobie wesoło pobiegać, pobawić się, a jednocześnie bezustannie szuka kontaktu z człowiekiem. Zdarza się, że większość czasu na wybiegu spędza, siedząc obok wolontariusza i czekając na czułości. Głaskanie sprawia mu ogromną radość. Potrafi sam upominać się dalszych pieszczot. Wykonuje komendę siad, przybiega zawołany.

Na mijane psy reaguje spokojnie, a czasami jeśli one szczekają, nie pozostaje im dłużny; niestety często też naśladuje w tym swoich czworonożnych towarzyszy spacerów. Łatwo jednak przekierować jego uwagę. Bombik bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych psów. Może zamieszkać z innym psim rezydentem.

Psiak powinien raczej trafić do doświadczonego i świadomego opiekuna, który przed adopcją poświęci czas, by go dobrze poznać i zdobyć jego zaufanie. Takiego, który nie tylko da mu dom, ale również będzie pracował z psem, jeśli zajdzie taka konieczność. Nie polecamy psiaka do małych dzieci – nagłe hałasy czy entuzjastyczne próby pogłaskania mogłyby go przestraszyć.

Kontakt do wolontariusza: 515 464 338