Back to DUŻE PSY

Fiskus

FISKUS P 4/05/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.:
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2020

Kategoria:

Opis

Fiskus trzykrotnie był adoptowany i niestety za każdym razem wracał do schroniska. Przy pierwszej próbie (zaledwie jednodniowej) powodem było pilnowanie zasobów, przy drugiej (trwającej blisko pół roku) zadecydowały dwa poważne pogryzienia, z których jedno sprowokowane było próbą odciągnięcia Fiskusa od znalezionego jedzenia i doprowadziło do złamania ręki opiekunki. Trzecia próba trwała zaledwie kilka godzin.

Mając taką informację, pierwsze nasze kontakty z Fiskusem były bardzo ostrożne. Jednak już przy drugim wejściu do boksu okazało się, że Fiskus to psiak stabilny, podchodzący do pierwszych spotkań z dystansem, ale bez cienia agresji. Każde kolejne wejście do boksu skutkowało coraz większym zaufaniem z obu stron. W tej chwili Fiskus już z daleka okazuje radość na widok znanych sobie opiekunów.

Psiak bardzo spokojny i posłuszny – znający sporo komend. Pomimo bardzo ograniczonych z racji schroniskowych realiów spacerów, Fiskus stara się utrzymywać czystość w boksie zatem na pewno nie będzie z tym problemów w przyszłym domu! Pies aktywny, chętnie biega, nawet dłuższe dystanse. Nie ciągnie, dostosowuje się do tempa biegacza/spacerowicza. Do innych psów stosunek raczej obojętny z nutą ciekawości. Nie atakuje, nie szczeka. Na zaczepki czasem odpowiada szczekaniem. Na zwierzęta dzikie raczej nie zwraca uwagi.

Nie boi się wody, lubi pływać. Kładzie się w kałużach. W odpowiednich rękach będzie to kapitalny towarzysz spacerów/biegów i być może innych aktywności outdoorowych.

Dla Fiskusa poszukujemy świadomego opiekuna, któremu nie obce jest zagadnienie bronienia zasobów i związana z nim agresja. Dom powinien być bez małych dzieci.

Telefony do wolontariuszy: 660 488 353, 689 030 150, 601 446 752

Text: Konrad Francuz