Xena

XENA P 79/08/23
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2013 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA WIĘKSZA
RASA: BULTERIER MIX
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2023

Kategoria:

Opis

Xena to sunia w stypie bulteriera, która w schronisku niestety jest już po raz drugi. Pierwszy raz była tutaj w 2018 r., oddana z powodu agresji do psów. Szybko została adoptowana, jednak w 2023 r. ponownie wróciła oddana z powodu agresji do zwierząt oraz „przeskakiwania” kojca. Zastanawiamy się nad „podwójnym dnem” wskazanego powodu zwrotu, gdyż opiekunowie mieli świadomość, że Xena nie lubi zwierząt. Ponadto dlaczego pies w bullowatym typie, który niekoniecznie nadaje się, aby mieszkał na zewnątrz, wylądował w kojcu?

Mimo że zawiedziono ją ponownie, Xena absolutnie nie zraziła się do ludzi. Jest bardzo przyjaźnie nastawiona nawet do nowo poznanych osób. W schronisku nie wykazuje zachowań agresywnych i dała się poznać jako miła i kontaktowa suczka. Lubi być w centrum uwagi, uwielbia głaskanie i pieszczoty. Kiepsko znosi samotność w boksie, brakuje jej człowieka – na widok wolontariuszy cieszy się całą sobą, a gdy ominie się jej boks, piszczy, prosząc o spacer i uwagę. Po spacerze często nie chce wracać do boksu, mając nadzieję, że będzie mogła zostać z człowiekiem chociaż chwilkę dłużej.

Xena jest radosna i energiczna, lubi biegać za piłkami i spacerować. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, spotkane na spacerze psy grzecznie mija, nie wyrywa się do nich i jest raczej pozytywnie nastawiona. Chodzimy na spacery równoległe i gdy pies nie zaburzy jej strefy komfortu nie zdarza się, by wykazywała agresje.

Sunia potrafi wykonać podstawowe komendy i jest wpatrzona w przewodnika. Toleruje kaganiec i grzecznie znosi zabiegi weterynaryjne.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752/ 518 729 178