Amir

AMIR
P 43/03/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2004 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019 r.

Kategoria:

Opis

Amir to uroczy psi senior, który życie spędził na łańcuchu, 🙁 co stwierdzono po tragicznym stanie jego skóry na szyi, kiedy został znaleziony i trafił do schroniska. Wygląda na to, że ktoś pozbył się w ten sposób starego, już niepotrzebnego psa. Amir bardzo bał się wizyty u schroniskowego weterynarza, stąd nie reagował pozytywnie na wykonywane przy nim zabiegi.

W schronisku Amir zamieszkuje boks z innymi psami, z którymi żyje w zgodzie. Czasami lubi je obszczekać, chcąc być może przejąć kontrolę na kolegami, dlatego szukamy dla niego domu bez psiaków dominujących. Większość dnia przesypia, ale chętnie wychodzi na spacery w szelkach, ponieważ jego szyja wciąż wymaga leczenia, po tym co Amir przeszedł, zanim do nas trafił. Mimo to jest bardzo pogodnym psem, który ładnie drepta przy opiekunie podczas spacerów, uwielbia się przytulać i być głaskanym. Amirowi zdarza się podsikiwać, więc najłatwiej byłoby, gdyby miał możliwość częstego wychodzenia na zewnątrz, ale wiadomo, że psim seniorom trzeba wybaczyć pewne zachowania związane z zaawansowanym wiekiem.

Zachęcamy do poznania Amira, ale ostrzegamy, że ten uroczy starszy pan ma niesamowity urok osobisty i łatwo potrafi w sobie rozkochać!

Kontakt do wolontariuszy: 604 415 982, 690 131 383