Fantomas

FANTOMAS P 9/04/18
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2006 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2017 r.

Kategoria:

Opis

Fantomas został znaleziony w kanale burzowym i wyciągnięty przez Straż Miejską i pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Psiak leżał w lodowatej wodzie i nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Fantomas był wyziębiony, wychudzony i zaniedbany, badania krwi wskazywały na zapalenie wątroby – najprawdopodobniej wskutek niedożywienia. Psiak był bardzo osłabiony. Obecnie czuje się dobrze, a więcej informacji na temat jego stanu zdrowia można uzyskać w schroniskowym ambulatorium.

Na początku pobytu w schronisku Fanti nie dał się tknąć, dotyku człowieka unikał jak ognia ale z biegiem czasu zaczął sam przychodzić na głaskanie i przytulanie. Jedynie zdarza mu się irytować kiedy ktoś usiłuje pomóc mu wstać podczas ewentualnej utraty równowagi przy zakładaniu smyczy, wtedy daje do zrozumienia, że nie jest taki nieporadny jak się niektórym wydaje, a działania człowieka wprowadzają jeszcze większe zamieszanie.

To waleczny pies, kiedy jedni nie dawali mu szans, on pokazał, że tak łatwo się nie poddaje i poczeka na swój wymarzony dom, bo ma cały czas na niego nadzieje. Na smyczy chodzi bez problemu, swoim tempem, za to na wybiegu pochodzi trochę jak musi ale najczęściej ze swoim kolegą z boksu Tymkiem czekają na smakołyki krążąc wokół opiekuna. Czy to na spacerze czy w boksie Fantomas szuka kontaktu z opiekunem wpatruje się w oczy i słucha co się do niego mówi.

Fantomas może zamieszkać z innym równie spokojnym jak on psem, nie wykazuje agresji, a towarzystwo innego pieska jest dla niego przyjemnością, po wcześniejszym samotnym życiu. To pies po przejściach, o specyficznym usposobieniu. Potrzebuje kogoś wyrozumiałego, kto da mu czas, nie będzie wymagał od niego niczego na siłę, pozwoli mu się do wszystkiego przyzwyczaić i sprawi, że Fantomas już zawsze będzie mógł się czuć bezpiecznie.

Zdjęcia z akcji ratowania Fantomasa i zaraz po przyjęciu do schroniska: https://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow-pies-utknal-w-rurze-z-lodowata-woda-byl-wyziebiony,799762.html

Fantomas po miesiącu pobytu w schronisku: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/videos/2035936103088545/

Kontakt do wolontariusza: Ilona tel.: 609 443 221