Wermut

WERMUT P 95/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Wermut tuż po trafieniu do schroniska był bardzo apatyczny i nie szukał kontaktu z człowiekiem. Nie jest to jego pierwszy pobyt w azylu, ponieważ raz trafił już do niego z powodu agresji. Podejrzewamy, że objawiła się ona na tle bólowym, ponieważ Wermut cierpi na poważną dysplazję i należy być w stosunku do niego bardzo delikatnym. Po powrocie ze spaceru od razu chował się w budzie i już z niej nie wychodził nawet zachęcany przez pozostawione w boksie smakołyki. Na spacerach ciągnął na smyczy i nie zwracał uwagi na otoczenie.

Z czasem jednak wszystko się zmieniło. Teraz Wermut jest kochanym psiakiem wpatrzonym w swojego opiekuna. Uwielbia pieszczoty, a na spacerach zaczepia i zachęca do zabawy. Na widok wolontariuszy merda ogonem, a nawet zdarza mu się podskoczyć z radości. Psiak zaczął dopominać się o smaczki i w zamian za nie chętnie wykonuje komendy, takie jak „siad”, „łapa” czy „leżeć”. Od początku swojego pobytu w schronisku zrobił ogromne postępy – z apatycznego, nieobecnego smutasa stał się wulkanem energii i pełnym radości psim towarzyszem.

Wermut w domu zachowuje czystość, został nauczony zostawania w klatce kennelowej pod nieobecność opiekunów (w poprzednim domu wykazywał lęk separacyjny), jest przyzwyczajony do miasta. Pośród piesków Wermut jest grzeczny, raczej ich nie zaczepia, chyba że naruszą jego strefę komfortu i podejdą zbyt blisko lub są nachalne. Obecnie mieszka w boksie z suczką i bardzo dobrze się z nią dogaduje.

Wermut szuka świadomych opiekunów, którzy obdarzą go miłością i którym będzie mógł się odwdzięczyć tym samym.

Kontakt do wolontariusza: 577461244, 696152988