Back to ADOPTOWANE

Tekila

TEKILA P 190/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Tekila to dwuletnia, radosna suczka z Ukrainy. Chociaż z budowy przypomina bardziej baryłkę, są to tylko pozory! Tekila jest bardzo energicznym psem, który wymaga dużej dawki ruchu. Uwielbia biegać, skakać, bawić się i można odnieść wrażenie, że nigdy się nie męczy. Świetnie bawi się na wybiegu. Będzie świetnym towarzyszem dla osób, które lubią aktywny tryb życia – można zabrać ją na wycieczkę w góry albo nauczyć wspólnego biegania. Nie odnajdzie się w domu, w którym nie będzie mogła rozładować swojej energii – spożytkuje ją wtedy najpewniej na meblach. Potrzebuje codziennych długich spacerów, zabawy i dużo uwagi.

Tekila to pies z charakterem – jeżeli czuje się ignorowana, będzie głośno dopominać się o uwagę, tupać łapkami i robić sceny niczym dziecko w alejce ze słodyczami. Jej nowy opiekun musi być gotowy na to, że będzie musiał nauczyć ją chociaż odrobiny ogłady.

Jej stosunki z innymi psami są skomplikowaną kwestią. W Ukrainie dzieliła dom z 9 innymi psami, obecnie także mieszka z innymi suczkami w boksie. Mogłaby więc zamieszkać z psim rezydentem (nawet dużo większym od siebie), ale trzeba być świadomym tego, że z natury jest bardzo dominująca. Na spacerach zawzięcie obszczekuje mijane psy. Na pewno nie dogada się z kotem.

Tekila jest pieskiem, którego nie da się nie pokochać. Sama wpycha się na kolana i dopomina o uwagę i miłość. Niczego się nie boi i chętnie odkrywa świat. Wniesie wiele radości i energii do swojego nowego domu.

Kontakt do wolontariusza: 517 519 123