Back to ADOPTOWANE

Pim

PIM P 12/10/15
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD 2015 r.

Kategoria:

Opis

Jest to około 7-letni pies wyglądem zbliżony do boxera. Pim na początku był przerażony, nie odnajdywał się w schronisku. Był nieufny wobec obcych, długo trwało, zanim udało nawiązać się z nim kontakt.

Jest energicznym psem, który kiedy kogoś dobrze pozna staje się wspaniałym przyjacielem. Potrafi ładnie chodzić na smyczy, reaguje na komendy „siad” i „waruj”. Jest bardzo karny i inteligentny. Chętnie bawi się i biega, lubi pieszczoty. W stosunku do obcych ludzi, nowych rzeczy, otoczenia i nowych dźwięków bywa lękliwy i może wykazywać agresywne zachowania, dlatego najlepiej poznawać go ze wszystkim stopniowo. Trzeba dać mu czas, by poznał otoczenie i zaufał opiekunowi.

Powinien być raczej jedynym zwierzakiem w domu, chociaż dzięki pracy wolontariuszy nad jego socjalizacją, z pewnością dogadałby się z innym psem po wcześniejszym zapoznaniu na neutralnym gruncie. Obecnie piesek mieszka w jednym boksie z dwoma suczkami.

Dla Pima szukamy doświadczonego opiekuna, który poświęciłby psiakowi trochę czasu, oraz domu raczej bez małych dzieci. Przed adopcją należy odwiedzić go kilkakrotnie, by się z nim zapoznać. Warto jednak włożyć trochę wysiłku, by zyskać jego zaufanie i niesamowitą przyjaźń na zawsze.

KONTAKT Z WOLONTARIUSZEM:
TEL.: 503 757 874

Filmiki z udziałem Pima: