Back to ADOPTOWANE

Max

MAX P 61/08/16
PRZYBLIŻONA DATA UR. : 2013 r
WIELKOŚĆ: średni
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: sierpień 2016

Kategoria:

Opis

Max jest pięknym, dorosłym psem w typie amstaffa. Do schroniska trafił w 2016 r. oddany przez właściciela. Gdy pojawił się u nas, był bardzo nieufny, stąd dużo czasu zajęło budowanie z nim relacji oraz przekonanie go, że jest bezpieczny. Max od tego momentu bardzo się zmienił, wielu rzeczy się nauczył i polubił ludzi.  Co prawda nie jest typem nakolankowca i pieszczocha, ale radość sprawia mu kontakt z człowiekiem, wspólne spacery, zabawa. Bardzo radośnie wita znajome mu osoby, liże po rękach, wręcz prosi o spacer i wyjście z boksu. Dopiero z czasem Max zrozumiał, że znajomy człowiek = spacer, czyli przyjemność. Do nowo poznanych zachowuje dystans.

Max jest psem bardzo aktywnym. Uwielbia spacery, potrzebuje sporej dawki ruchu i trudno go zmęczyć. Ma bardzo dobrą kondycje, godzinami mógłby bawić się, aportować i biegać. Lubi też pływanie. Krótkie spacery dookoła bloku mu nie wystarczą. Ma mnóstwo niespożytej energii, dlatego pobyt w schronisku mu nie służy. Nie jesteśmy w stanie dać mu aż tyle ruchu, ile ten psiak potrzebuje.

Jest psem z charakterem, który chce kontrolować sytuację i kiedy coś mu się nie spodoba, potrafi to pokazać. Potrzebuje konsekwentnego przewodnika, który będzie z nim pracował. Max czasem coś próbuje wymusić, na co nie należy mu oczywiście pozwalać. Nie wolno też nic odbierać mu siłą. Staramy się go nauczyć, aby np. zabawki oddawał „po dobroci” i nagradzamy za każda pożądaną reakcję.

Ogółem psiak ładnie chodzi na smyczy i słucha poleceń. Czasem szarpie na widok innego psa, a jest dość silny. Pozwala sobie założyć kaganiec i zna kilka komend.

Max wymaga doświadczonego właściciela, który zna się na mowie ciała psów, jasno określi zasady panujące w domu i poświęci czas na wychowanie psa. Max w domu musi być psim jedynakiem. Preferowany jest też dom bez dzieci. Zachęcamy, aby zainteresowana adopcją osoba odwiedziła kilka razy Maxa. To wspaniały, mądry pies, warto dać mu czas i go poznać.

Tel. kontaktowy do wolontariusza: 518 729 178