Back to ADOPTOWANE

Lucky

LUCKY P 35/07/16
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2016 r.

Kategoria:

Opis

Lucky został adoptowany z naszego schroniska jako szczeniak, po latach zwrócony, ponieważ dotychczasowi opiekunowie nie poradzili sobie w opiece nad psem.

W schronisku uznawany jest za psa nieprzewidywalnego, pewnego siebie, dominującego i niestety wykazującego agresje terytorialną. Miał krótki kilkumiesięczny epizod adopcyjny, który niestety skończył się powrotem do schroniska. Młoda osoba świadoma problemów jakie może stwarzać w domu Lucky zdecydowała się go adoptować, niestety Lucky bronił zasobów więc podjęto decyzje o jego zwrocie.

Do osób, które zna od lat, głównie chodzi o wolontariuszy nie sprawia problemów. Potrafi stosunkowo ładnie chodzić na smyczy, akceptuje kaganiec. Zna podstawowe komendy: zostań, siad, łapa. Uwielbia ganiać za piłką tenisową. Jest aktywnym psem nadawałby się na wszelkie dłuższe wędrówki. Pozwala się głaskać osobom które poznał. Jest łasy na smaczki, przez co praca z nim jest łatwiejsza. Lubi pracować nosem. Dobrze by było zapisać się z nim na zajęcia z posłuszeństwa.

Z psami dogaduje się różnie, raczej chce nad nimi dominować. Nie miał bezpośredniego kontaktu z kotami.
W przypadku Luckiego przed decyzją o adopcji wymagane są kilkukrotne wizyty w schronisku w celu lepszego poznania się na neutralnym gruncie, wizyta przedadopcyjna. Pies nie zostanie wydany do domu gdzie są małe dzieci.

Kontakt z wolontariuszką: tel. 660 488 353, 785 524 099