Back to AKTYWNE

Smok

SMOK P 23/09/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2020

Opis

Smok został oddany do schroniska przez właściciela z powodu agresji. Na początku pobytu był bardzo zagubiony i przestraszony miejscem, w którym się znalazł, przez co był też dość wrogo nastawiony do każdego, kto zbliżył się do jego boksu.

To psiak, który potrzebuje poznać nową osobę i przy pierwszym spotkaniu przez kraty boksu będzie raczej szczekał niezbyt zachęcająco. Szybko okazuje się jednak, że Smok jest psem bardzo chętnym do współpracy z człowiekiem. Znajome osoby wita radosnym merdaniem i cieszy się z każdego wyjścia z boksu. Pięknie wykonuje podstawowe komendy i szybko uczy się nowych. Na spacerach grzecznie mija inne psy i ludzi. Zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne znosi dobrze. Toleruje też kaganiec.

Mimo wielu zalet Smok potrzebuje jednak doświadczonego opiekuna, ponieważ w wyniku frustracji bądź nadmiaru endorfin przejawia tendencję do nakręcania się i rozładowywania emocji poprzez chwytanie w pysk i szarpanie tego, co akurat ma pod łapą – jeśli nie ma innego wyjścia, wówczas można zaproponować mu szarpak lub piłeczkę, które w pełni zaspokajają jego potrzeby. Z drugiej strony potrafi jednak być opanowanym psiakiem i zachowywać się wzorowo przez cały spacer, skupiając całą uwagę na opiekunie.

Smok będzie wiernym przyjacielem dla osoby chętnej do pracy z psem, która zapewni mu nie tylko odpowiednią dawkę ruchu, ale też zajęcia umysłowego, aby w dobry sposób mógł wykorzystać swoją energię.

Smok najprawdopodobniej jest alergikiem i będzie wymagał stosowania diety monobiałkowej lub karmy hypoalergicznej.

Kontakt do wolontariuszy: 503 757 874 (Justyna), 605 437 786 (Arek)