Back to ADOPTOWANE

Gizmo

GIZMO P 14/03/16
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA:TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2016 r.

Kategoria:

Opis

Gizmo z początku był dość przerażony pobytem w schronisku, sporo osób próbował odstraszać warczeniem. To pies, u którego zaufanie należy sobie zaskarbić z czasem – nie od razu. Dlatego dobrze by było, gdyby zainteresowany adopcją, przyszedł kilka razy go odwiedzić, aby poznać się wzajemnie. Gizmo będzie potrzebował czasu na poznanie otoczenia i zaufanie opiekunowi.

Gizmo to inteligentny, fajny pies z potencjałem na rewelacyjnego przyjaciela. Na spacerach chodzi ładnie na smyczy. Akceptuje kaganiec. Wobec psów jest zazwyczaj obojętny, bądź zaczepia je do zabawy. Z poczatku nie dokońca umiał się zachować w towarzystwie innych psów, lubiał je prowokować, teraz stopniowo jest coraz lepiej i kontakty z innymi psami są zdecydowanie lepsze. Chociaż trzeba kontrolować by podczas zabawy zarówno z psem jak i opiekunem nie nakręcał się za bardzo i nie podgryzał. Lubi się bawić piłkami, szarpakami itp. Posiada mnóstwo energii, uwielbia biegać zarówno sam jak i z człowiekiem, podczas biegu jest świetnym towarzyszem, nie rozprasza się, reaguje na nakierowywanie smyczą.

Gdy Gizmuś kogoś lepiej pozna, chętnie włazi na kolana i prosi o pieszczoty. Zna komendy i chętnie je wykonuje, ale z początku boi się gwałtownych ruchów wykonywanych w jego stronę. Chociaż na nieznajomych może powarkiwać zza krat, to dla „swoich” jest milutki – bardzo cieszy się ze spaceru i kontaktu z człowiekiem. Gdy boi się nieznanych mu sytuacji może zawarczeć czy pokazać zęby. To wesoły, energiczny psiak. Garnie się do ludzi, aczkolwiek należy przekonywać go do siebie powoli, małymi krokami i nic na siłę. Jego przyszły opiekun powinien być doświadczony a także zapewnić mu dużo ruchu i aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej. Gizmo powinien być psim „jedynakiem”. Preferowany jest również dom bez dzieci ze względu na jego nerwowe reakcje w sytuacjach stresowych, zdarza mu się również nie kontrolować siły zacisku przy podgryzaniu gdy się nakręci.

Kontakt do wolontariuszki Justyny:
Tel. 518-729-178

Filmiki z udziałem Gizma: