Back to ADOPTOWANE

Pinia

PINIA P 107/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: NIE (oczekuje)
W SCHRONISKU OD LIPCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Pinia to młoda suczka w typie teriera. Została znaleziona i nikt nie odebrał jej ze schroniska. Jest bardzo aktywnym psem potrzebującym dużo ruchu i aktywności nie tylko fizycznej, ale też pracy umysłowej. W stosunku do człowieka jest bardzo otwarta i kontaktowa. Zawsze jest chętna na spacer i widząc przechodzących wolontariuszy z niecierpliwością wyczekuje na swoją kolej. Znajome osoby wita z olbrzymim entuzjazmem, ciesząc się całą sobą, podskakując i merdając ogonem.

Na smyczy chodzi całkiem ładnie, chociaż zdarza jej się pociągnąć do czegoś, co ją zainteresuje. W stosunku do mijanych na spacerze psów jest najczęściej obojętna, zdarza się jednak, że obszczekuje i wyrywa się do mijanego psa. Potrafi grzecznie iść na smyczy w towarzystwie innych psiaków, ale w bezpośrednim kontakcie jest raczej negatywnie do nich nastawiona. Powinna być w domu jedynym psem. Raczej nie nadaje się również do domu z innymi mniejszymi zwierzętami – typowo dla terierów ma dość silny instynkt łowiecki.

Pinia poszukuje odpowiedzialnego właściciela, który zapewni jej odpowiednią ilość różnego typu zajęć. Zostawiona sama sobie, nudząc się, sama wymyśla sobie rozrywki. Na wybiegu kopie doły lub próbuje znaleźć sposób na wydostanie się – szuka dziur w ogrodzeniu, próbuje je przeskoczyć. Jeśli miałaby zamieszkać w domu z ogrodem, nie mogłaby zostawać w nim sama bez opieki.

Pinia to pies, który uwielbia ciągle coś robić. Nie lubi nudy i monotonii. Świetnie sprawdzi się jako towarzyszka dla osoby, która lubi aktywnie spędzać czas z psem.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874