Back to ADOPTOWANE

Ramzes

RAMZES P 103/01/15
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
RASA: AMSTAFF MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2015 r.

Kategoria:

Opis

Ramzes to pies, który od 4,5 roku bezskutecznie wypatruje zza krat człowieka, który pokaże mu jak wygląda życie poza nimi. Niegdyś bardzo skrzywdzony, najprawdopodobniej bity, unikał kontaktu z ludźmi, dotyku, bliskości. Powoli uczył się zaufania i oswajał się z bliskością człowieka. Jest psem, na którego zainteresowanie, przyjaźń trzeba zapracować i zainwestować w niego dużo czasu oraz umiejętności. Z doświadczenia jednak wiemy, że takie inwestycje zawsze się opłacają a zaangażowanie i czas, który poświęciliśmy, zostaje oddany z nawiązką.

Ramzes dał się poznać jako cudowny i oddany towarzysz. Jest nieco wylęknionym psem, który w nowych sytuacjach szuka oparcia w opiekunie, któremu ufa ponad wszystko. Ramzes potrafi być ślepo wpatrzony w opiekuna, którego zaakceptował. Nie akceptuje jednak dotyku obcych, a na bliższy kontakt z nieznajomymi reaguje agresją.

Szukamy mu odpowiedzialnego i obeznanego w prowadzeniu trudnych psów właściciela, który umiejętnie wyznaczy mu granice i nauczy go funkcjonowania w prawdziwym, pełnym miłości domu.

Kontakt do wolontariusza: 666 695 802, 601 891 868