Back to SENIORZY

Ramzes

RAMZES P 103/01/15
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
RASA: AMSTAFF MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2015 r.

Opis

Ramzes to pies, który od 4,5 roku bezskutecznie wypatruje zza krat człowieka, który pokaże mu jak wygląda życie poza nimi. Niegdyś bardzo skrzywdzony, najprawdopodobniej bity, unikał kontaktu z ludźmi, dotyku, bliskości. Powoli uczył się zaufania i oswajał się z bliskością człowieka. Jest psem, na którego zainteresowanie, przyjaźń trzeba zapracować i zainwestować w niego dużo czasu oraz umiejętności. Z doświadczenia jednak wiemy, że takie inwestycje zawsze się opłacają a zaangażowanie i czas, który poświęciliśmy, zostaje oddany z nawiązką.

Ramzes dał się poznać jako cudowny i oddany towarzysz. Jest nieco wylęknionym psem, który w nowych sytuacjach szuka oparcia w opiekunie, któremu ufa ponad wszystko. Ramzes potrafi być ślepo wpatrzony w opiekuna, którego zaakceptował. Nie akceptuje jednak dotyku obcych, a na bliższy kontakt z nieznajomymi reaguje agresją.

Szukamy mu odpowiedzialnego i obeznanego w prowadzeniu trudnych psów właściciela, który umiejętnie wyznaczy mu granice i nauczy go funkcjonowania w prawdziwym, pełnym miłości domu.

Kontakt do wolontariusza: 666 695 802, 601 891 868