Back to ŚREDNIE PSY

Melowen

MELOWEN P 40/01/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Melowen to niewielki psiak z dłuższą sierścią koloru czekoladowego. Do schroniska trafił razem z dwoma innymi psami – Spektinem i Linko, którzy prawdopodobnie są jego braćmi. Na początku swojego pobytu w schronisku te trzy kudłate pieski zbijały się w jedną wielką kupkę przerażenia. Były całkiem dzikie, nie znały człowieka, smyczy, spacerów. Melowen wydawał się wtedy przewodnikiem tego stada: szczekając groźnie, starał się odstraszyć wszystkich zbliżających się do boksu, a później gdy psiaki powoli zaczynały się już przekonywać do człowieka – pierwszy ośmielał się podchodzić po smaczka, w czym jego bracia zaczęli go naśladować. Bywał też dość wojowniczy – kiedy się czegoś przestraszył, przyparty do muru czasem próbował gryźć.

Przez miesiące pracy Melowen poczynił ogromne postępy, pomocne tutaj okazały się smaczki i duża doza cierpliwości. Znajomych wolontariuszy w boksie obecnie wita z radością i machającym ogonem. Bez większego problemu pozwala sobie założyć szelki, obrożę i smycz. Widać jednak, że w dalszym ciągu jest to dla niego niekomfortowe i często stara się przed tym schować pod którymś z braci. Na smyczy bardzo dobrze sobie radzi i dzielnie spaceruje ze swoimi towarzyszami. Nadal jednak jest lękliwy, nie pozwala się głaskać i boi się gwałtownych ruchów, a na spacerze, kiedy się czegoś przestraszy, wpada czasem w panikę. W postępach wyprzedzili go trochę jego bracia – teraz to on trzyma się z tyłu i podąża za nimi.

Melowen wymaga jeszcze sporo pracy i cierpliwości, ale ma potencjał i przy odpowiednim podejściu i zaangażowaniu ze strony nowego opiekuna, w warunkach domowych prawdopodobnie będzie mu łatwiej się otworzyć i zaufać człowiekowi. Mile byłby widziany dom z drugim, zrównoważonym psem, od którego Melowen mógłby się uczyć.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269