Back to AKTYWNE

Bąbel

BĄBEL P 72/04/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Bąbelek został oddany przez swoich właścicieli ponoć z powodu agresji. Raczej po prostu nie rozumieli jego zachowań i nie nauczyli odpowiedniego funkcjonowania. Bąbelek na początku pobytu w schronisku był mocno przerażony otaczającą go rzeczywistością, przez to reagował trochę nerwowo przez kraty. Widać było jak bardzo się boi, jak bardzo niekomfortowo czuje się zostawiony, oddany do małego boksu, pośród tak wielu szczekających czworonogów.

Jednak już po pierwszym spacerze powoli się otworzył. A teraz to już tylko czysta radość i mega skoki ze szczęścia na widok wolontariusza, który u niego zagości. Obecnie znany mu wolontariusz nie ma problemu, żeby założyć mu sprzęt spacerowy, dotykać łapek gdy się poplącze smycz na spacerze czy dać buziaka. W stosunku do znanych wolontariuszy jest przemiły, kochany… Uwielbia spacery, zawsze musi wytarzać się na trawce, chwilkę na niej poleżeć. Bardzo docenia te krótkie chwile poza schroniskowym boksem. Na smyczy trochę ciągnie, ale wynika to ze zbyt małego ruchu w schroniskowych warunkach. Bąbelek bardzo ładnie maszeruje, obracając się co jakiś czas i sprawdzając czy wolontariusz podąża za nim. Uwielbia także zatrzymać się na małe pieszczoty. Przechodzący obok koledzy raczej nie robią na nim wrażenia, ale czasem któryś może mu się nie spodobać. Nie pogardzi również piłeczkami czy innymi zabawkami.

Bąbelek to młody, energiczny, radosny psiak, który bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Bardzo mu tęskno do głasków, smerań po brzuszku czy po prostu obecności człowieka. Serce pęka gdy po spacerze trzeba opuścić jego boks… On sobie zdaje sprawę, że za chwilę zostanie sam, toteż jeszcze skoczy na kolana, przytuli się.. Jest bardzo wdzięcznym i mądrym psem, widać że słucha człowieka, nawiązuje z nim kontakt. Psiak zna podstawowe komendy, takie jak „siad, podaj łapę, leżeć”.

Przed adopcją zdecydowanie najlepiej przyjść na spotkanie więcej niż 2 razy, aby się wzajemnie poznać. Ważne jest, by psiak zaufał i otworzył się na nowe osoby. Bąbel pilnie potrzebuje znaleźć swojego człowieka, który już na zawsze zabierze go ze schroniska, otoczy miłością, opieką i nauczy psiego zachowania w niektórych sytuacjach, w których nie radzili sobie byli opiekunowie. Tak bardzo warto mieć tak cudnego przyjaciela!

Kontakt do wolontariuszki: 512 241 528 (Ewa)