Back to AKTYWNE

Bąbel

BĄBEL P 72/04/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Bąbel, Bąbelek… takie imię raczej nie pasuje do naszego pełnego uroku psiura! Potrzebuje bardziej wyrazistego, oryginalnego tytułu;)

Byli właściciele Bąbla oddając go do schroniska, powiedzieli, że ugryzł właściciela i nie radzą sobie z jego ułożeniem. W schroniskowych warunkach nie zaobserwowaliśmy większych przejawów jego frustracji, jednakże nie można odbierać mu nic z pyska na spacerze! Wtedy może użyć ząbków, no ale przecież żadnemu psu zwłaszcza na początku znajomości nic z paszczy się nie zabiera. Za zabiegami w gabinecie lekarskim również nie przepada.

Do ludzi nastawiony jest przyjacielsko, ponadto jest strasznym głodomorem, co oczywiście jest bardzo pomocne przy nawiązywaniu z nim relacji. Niestety lubi także zjadać z ziemi różne rzeczy, węsząc cały czas na spacerze. Na pewno przy regularnych, pełnowartościowych posiłkach w domowych warunkach i opiece weterynaryjnej, problem ten szybko by się rozwiązał.

Na smyczy trochę ciągnie, ale będąc już w domu na pewno jest to do wyćwiczenia. Psich kolegów zazwyczaj mija ładnie, ale kota pogoni. Bąbel to bardzo aktywny i bardzo skoczny psiur! Potrzebuje opiekunów, którzy będą mieć czas na długie spacery i wszelką aktywność fizyczna oraz umysłową (Kong czy maty węchowe jak najbardziej zalecane).

Potrzebuje również domu, gdzie ludzie obdarzą go cierpliwością, spokojem, miłością i zapewnią mu opiekę nad jego zdrowiem. Preferowany jest dom bez małych dzieci. Bąbel czasem bywa uparty i nie chce oddać np. ukochanej wybranej piłeczki, ale ogólnie uwielbia tę zabawę na schroniskowym wybiegu i bardzo chętnie prosi o to wolontariusza. Przynosi, rzuca pod nogi i prosi o rzuty, o wieeele rzutów;) Nasz kochany czworonóg będzie wymagał trochę pracy, ale jakże warto zrobić to dla niego!

Jest bardzo przytulaśny, rozdający buziaki osobom, które zna, jest niezwykle mądry, energiczny i radosny. Zna podstawowe komendy, takie jak – siad, podaj łapę, leżeć.

Dom dla Bąbla bardzo poszukiwany! Przed adopcją dla lepszego poznania się, zalecamy kilka wizyt. To młody psiak, który bardzo potrzebuje opuścić już schroniskowe mury!

Kontakt do wolontariuszki: 512 241 528 (Ewa)