Back to ŚREDNIE PSY

Sierpień

SIERPIEŃ P 1/08/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2014 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2018 r.

Kategorie: ,

Opis

Sierpień trafił do schroniska po potrąceniu przez samochód. Przeszedł poważną operację kręgosłupa i wciąż jeszcze jest w trakcie rehabilitacji.

Początkowo Sierpień był przerażony sytuacją, w jakiej się znalazł i reagował bardzo agresywnie na jakiekolwiek próby kontaktu. Trafił do nowego miejsca z nieznanymi sobie ludźmi, a wszystko kojarzyło mu się z bólem i licznymi zabiegami weterynaryjnymi. Mimo operacji tylne łapki miał zupełnie sparaliżowane. Na szczęście pojawiła się nadzieja, że Sierpień będzie mógł jeszcze chodzić. Aktualnie trwa jego rehabilitacja. Sierpień jeździ na bieżnię wodną oraz codziennie jest rehabilitowany przez wolontariuszy.

Piesek powoli nabiera coraz większego zaufania do nowych osób i pokazuje się od dobrej strony – jako pies, który ma chęć życia i walki, który wciąż wierzy, że kiedyś jeszcze będzie biegać jak inne psiaki. Gdy widzi kogoś, kogo zna, cieszy się całym sobą, dopominając się o uwagę i pieszczoty. Na spacerach, mimo niepełnosprawności tylnych łapek, szybko zasuwa do przodu i chce wszystko obwąchać 🙂

Sierpień bardzo lubi towarzystwo innych psów i z wszystkimi dogaduje się bez problemu.Wierzymy, że piesek dzięki rehabilitacji wróci do sprawności. Przed nim jeszcze całe życie i powinien je spędzić u boku własnego człowieka, który zapewni mu odpowiednią opiekę.