Back to DUŻE PSY

Ego

EGO P 80/01/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

Ego to piękny, dostojny i charyzmatyczny pies w typie owczarka niemieckiego. Jak na przedstawiciela rasy przystało jest pojętny i mądry. Psiak został znaleziony w styczniu 2023 roku w Parku Dębnickim w Krakowie. Niestety nikt się po niego nie zgłosił, a my nie znamy jego przeszłości.

Obserwując zachowania Ego, możemy jednak powiedzieć, że jest nienachalnym w kontakcie z człowiekiem psem. Może nie jest aż tak wylewny, bo nas nie zna, i musi się stopniowo przekonać do nowych osób. A może takie ma preferencje i jest typem ceniącym sobie większy dystans niż bycie nakolanowcem. Czasem podchodzi na pogłaskanie, ale jak na razie nie przesadza z wylewnościami. Ochoczo przyjmuje wszelkie smakołyki. 😊 Na wybiegu bawi się zabawkami, pod warunkiem że opiekun wchodzi z nim w interakcję.

Ego zna kilka komend, reaguje na zawołania. Na smyczy chodzi nieco chaotycznie, jakby nie do końca rozumiał ideę spaceru. Może wynika to ze zbyt rzadkich przechadzek, może świadczy o tym, że mieszkał dotąd na posesji lub w kojcu. Na spacerach żywiołowo reaguje na widok psów, jednak nie ma w tym agresji, a jedynie ciekawość. Potrafi ładnie maszerować z innym psem na spacerze równoległym. Za kotami natomiast rusza w pościg. Na razie rekomendujemy go do domu bez innych zwierzaków oraz bez małych dzieci. Przed adopcją zapraszamy na spacery zapoznawcze.

Kontakt do wolontariuszy: 692 276 702; 518 729 178