Back to AKTYWNE

Mrówka

MRÓWKA P 78/01/19
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2019
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017

Kategorie: ,

Opis

Łobuz, nicpoń, trzpiot. Określenia te jak ulał pasują do naszej Mrówki, który przypomina wyrośniętego z nagła młodzieniaszka, niepotrafiącego jeszcze zapanować nad swym niezgrabnym ciałem, trochę niesfornego, ale jednocześnie bardzo inteligentnego i z reguły pozytywnie nastawionego do ludzi i innych zwierząt. Schronisko to nie miejsce do nauki i wprowadzania w dorosłość takiego urwisa, który wymaga doświadczonego i cierpliwego opiekuna, zdecydowanego, by poświęcić mu sporo uwagi. Warto zdecydować się na ten wysiłek i stać się przewodnikiem dla Mrówki, by zasłużyć na nagrodę, jaką jest nieschodzący mu z pyska uśmiech.

Brak wyuczonych manier, niepewność względem otaczającego go świata, lekka hiperaktywność sprawiają, że z Mrówką należy postępować ostrożnie i z dużym wyczuciem, w przeciwnym razie nasz koleżka robi użytek z… ząbków. Tak się kiedyś nauczył i tak już ma, ale spokojnie – nie mówimy o gryzieniu, ale lekkim chwytaniu np. dłoni czy przedramienia. To sposób jego komunikowania się, nad którym warto docelowo popracować, ale którego nie należy się zbytnio obawiać. Trzeba jednak znać granice i na przykład nie wystraszyć Mrówki, który w odruchu obronnym z ząbków również mógłby skorzystać (choć niekoniecznie mocno).

Mimo swoistego ADHD Mrówka jest dość pozytywnie nastawiony do innych czworonogów, absolutnie nie zamierza ich zjeść, choć gdy któryś go napastuje, odpłaca mu się pięknym za nadobne. Dlatego na przykład nie specjalnie lubi się ze swoimi sąsiadami z boksów, za to na spacerze zwykle przyjaźnie macha ogonem do nieznajomych.

Zapewne powyższe uwagi nie brzmią jak typowy tekst zachęcający do adopcji psa, ale osoba, która zdecydowałaby się dać szansę Mrówce, musi mieć świadomość, że to tykająca bomba… pełna radości i miłości. Ci, którzy go w schronisku znają (póki co jednak to tylko dwie osoby), mogą zapewnić, że czują się przy nim bezpiecznie, a spacery a zwłaszcza bieganie z nim to czysta frajda.

Życie z nim to przygoda i właśnie żądnych przygód ludzi (raczej bezdzietnych) dla niego szukamy. Z Mrówką to i konie można kraść! 🙂

Kontakt do wolontariusza: 605437786 (Arek)