Back to AKTYWNE

Szarik

SZARIK P 60/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategorie: ,

Opis

Szarik to kolejny piękny przedstawiciel rasy owczarków niemieckich, których klęska urodzaju wystąpiła ostatnio w krakowskim schronisku. Psiak trafił do nas po 5 latach nienagannej „służby” u jednej z krakowskich rodzin. Ponoć w domu miał kontakt z dziećmi i nigdy nie przejawiał wobec nikogo cienia agresji. Aż do dnia, kiedy objęty przez właścicielkę ramionami wokół szyi, odwzajemnił uścisk ugryzieniem. Nie od dziś wiadomo, że nie jest to zbyt komfortowa pozycja dla psa, jednak opiekunowie nie szukali odpowiedzi na pytanie, skąd ta reakcja i oddali psiaka do schroniska.

W azylu Szarik początkowo był zagubiony i oszołomiony, stąd czasem zdarzało mu się ostrzegawczo powarkiwać. Stopniowo jednak pogodził ze swoim smutnym losem i zaczął akceptować zasady panujące w nowym miejscu. Obecnie nie próbuje już ucieczki z boksu po spacerze – co mu się wcześniej zdarzało – lecz przekupiony smaczkiem, grzecznie pozostaje w swoim lokum. Bez problemu pozwala sobie założyć sprzęt spacerowy, a nawet kaganiec, choć nie przepada za jego noszeniem. W ambulatorium jest niecierpliwy, ale nie reaguje agresją.

Spacery mówią nam odrobinę więcej o wcześniejszym życiu Szarika. Wygląda na to, że nikt nie zadbał o jego poprawną socjalizację. Na widok innych psów ekscytuje się, co sprawia, że zaczyna szarpać smycz – po jej poluzowaniu, wraca do grzecznego spacerowania. Początkowo nawiązywał słaby kontakt z opiekunem i biegł przed siebie na oślep, ciągnąc na smyczy. Obecnie dzięki cierpliwości wyprowadzającego go wolontariusza Szarik bardzo się zmienia, a przechadzki nie są już dla niego taką nowością. Spaceruje na luźnej smyczy i coraz chętniej zwraca uwagę na prowadzącą go osobę. Przed nim jeszcze spacery równoległe z psimi towarzyszami, aby oswoił się z ich obecnością i nie reagował na ich widok tak gwałtownie. Jesteśmy pewni, że w odpowiedzialnych i doświadczonych rękach nasz przyjaciel zrobi błyskawiczne postępy i odwdzięczy się opiekunowi bezgraniczną wiernością.

Kontakt do wolontariusza: 602819072 (Bronek), 601976965 (Magda), 605437786 (Arek)