Back to AKTYWNE

Easy

EASY P 36/01/24
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2024

Kategorie: ,

Opis

Easy jest 3-letnim psem w typie amstaffa. Został zrzeczony i oddany do schroniska. Ma bardzo wesołe usposobienie, dąży do kontaktu z człowiekiem. Jego zamiłowanie to z pewnością smaczki i drapanie po zadku.

Możemy przypuszczać, że trafił do nas, dlatego że ktoś nie udźwignął ciężaru, jaki spoczywa na opiekunie młodego, aktywnego psa w typie tej rasy. Sądząc po jego zachowaniu, prawdopodobnie nikt wcześniej nie poświecił mu czasu na wychowanie. Easy nie jest nauczony kontaktu z innymi psami. Na spacerze obszczekuje je i wyrywa się. Trzeba mieć na uwadze, że przyszły opiekun musi być gotowy na pracę pod tym kątem, tak żeby spacer był przyjemnością dla psa i człowieka. W schronisku Easy cały czas uczy się mijania z innymi psami, jest bardzo pojętny i widać, że gdy na możliwość odejścia, wybiera tę właśnie opcję.

Easy jest bardzo rozentuzjazmowanym psiakiem, czasami ciężko jest mu uspokoić te wszystkie buzujące w nim emocje, dlatego potrzebuje w tym pomocy opiekuna. Nadal zdarza mu się za pomocą szczekania wymuszać otrzymanie nagrody. Tak musiał się kiedyś nauczyć, że gdy szczeka, to dostaje szybciej. Widać jednak postępy i Easy szybko uczy się czekania na smakołyki czy zabawkę.

W tym wszystkim Easy jest… „easy” – to psiak zupełnie nieszkodliwy, przyjaźnie nastawiony, w schronisku nie zdarzyło mu się wykazać agresji w stosunku do człowieka.

Jednocześnie to niezły akrobata. Potrafi wspinać się na drzewa, z przejściem przez płot również nie miałby problemu. Z tego względu nie powinien być zostawiany sam na ogrodzie czy wybiegu.

Będzie idealnym psem dla osoby aktywnej. Kogoś otwartego na robienie ciekawych rzeczy z psem – może jakieś psie sporty lub inne aktywności? Easy ma niesamowity potencjał do bycia super kompanem. Bardzo szybko przywiązuje się do opiekunów. Nie ma problemu z poznawaniem nowych osób.

Najlepiej odnalazłby się w domu bez małych dzieci (ze względu na jego sporą siłę i energię) oraz innych zwierząt.

Kontakt do wolontariuszki: 601 499 800