Back to AKTYWNE

Bandzior vel Buddy

BANDZIOR (Buddy) P 70/07/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2021 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2023

Kategorie: ,

Opis

Imię, które otrzymał i początkowe zachowanie, wskazywało, że Bandzior trafił do schroniska na tak zwane „dożywocie”. Pozory jednak mylą – dziś mówimy o nim Buddy (ang. kumpel), bo przy bliższym poznaniu okazuje się, że jest to pies niezwykle przyjacielski, mądry i szukający kontaktu z człowiekiem. Wystarczy tylko dać mu szansę!

Buddy prawdopodobnie ma problemy ze wzrokiem, przez co kiedyś stał się nieufny i ostrożny. Gdy kogoś nie może zna, potrafi ostrzegawczo warczeć. Na dodatek ma za sobą epizod „łańcuchowy”, co tym bardziej nauczyło go nieufności do „złych ludzi”. W schronisku zrozumiał jednak, że zbliżające się do niego osoby nie mają nieczystych intencji. Obecnie spokojnie obserwuje przychodniów, a gdy rozpoznaje swoich opiekunów, zaczyna tańczyć sambę szczęścia.

Jest to radosny i energiczny pies, który bez problemu pozwala sobie założyć obrożę, lubi spacerować na długiej smyczy i eksplorować teren. Wyjścia z nim są bardzo przyjemne, a smycz zazwyczaj jest luźna. Buddy z reguły mija obojętnie inne psy, niemniej gdy zostanie zaczepiony, odszczekuje się i zwykle biegnie dalej.

Buddy reaguje na swoje oba imiona i wraca na zawołanie, po czym zjada smaczki lub zbiera głaski (szczególnie lubi pieszczoty za uszkiem). Nie przepada za czesaniem, ale pozwala sobie wyskubywać liniejącą sierść.

Buddy powinien zamieszkać w domu bez innych zwierząt, szczególnie bez kotów i gryzoni (goni wiewiórki). Nie znamy jego nastawienia do dzieci, ale biorąc pod uwagę jego nieufność, polecamy go jednak do domu zamieszkanego przez osoby dorosłe.

Nasz eks-Bandzior wymaga doświadczonego i cierpliwego opiekuna, ponieważ na nowe sytuacje może zareagować warczeniem lub strachem. To psiak, którego przed adopcją należy lepiej poznać oraz dać mu więcej czasu na zbudowanie zaufania. W nagrodę można zyskać najlepszego kumpla pod słońcem!

Kontakt do wolontariuszy: 508455366 (Ania), 605437786 (Arek)