Back to AKTYWNE

Kofi

KOFI P 43/10/18
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2018
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY

Kategorie: ,

Opis

Kofi trafił do schroniska z powodu zrzeczenia się go przez właściciela. Nie wiemy, co wydarzyło się w jego życiu, ale pierwsze miesiące w schronisku były dla niego bardzo trudne. Na każdy kontakt z człowiekiem Kofi reagował panicznym strachem, który objawiał się wyszczerzonymi zębami i histerycznym szczekiem. To zachowanie miało miejsce nawet podczas wykonywanych przez Kofiego kornie poleceń – psiaczek potrafi siadać i podawać łapkę – oraz przyjmowania od wolontariuszy smaczków. Najsilniej zagrożony Kofi czuł się w kojcu, podczas spacerów natomiast łagodniał i uspokajał się.

Kofi to jeden z tych psiaków, który w schronisku uczynił nieprawdopodobne postępy i obecnie jest na najlepszej drodze do pełnej socjalizacji. Zaakceptował wolontariuszy, którzy go wyprowadzają i ich wizyt wyczekuje z utęsknieniem. Przestał obszczekiwać mijające jego boks osoby, a nawet cieszy się na ich widok, oraz pozwala zabierać się na spacery mniej znanym mu osobom. Przy okazji objawił swój talent do biegania, stąd rozpoczął – na razie nieoficjalnie – swoją przygodę dogtrekkingową. Na wybiegu szaleje z radości, do zabawy zachęcając nawet te osoby, których nie zna. Kofi to psiaczek, który cieszy się całym sobą, jakby opowiadając światu swoją ulgę, że już nie musi się bać.

Ten piękny i delikatny piesek, na którego pyszczku malują się wszystkie targające nim emocje, szuka człowieka, który potrafi postępować z psiakami – jak wszystko na to wskazuje – głęboko skrzywdzonymi przez nieumiejętnych właścicieli.

Kontakt do wolontariusza: 692 276 702; 605 43 77 86