Back to ADOPTOWANE

Bursztyn

BURSZTYN P 84/10/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Napisać, że Bursztyn to typowy husky, to nic nie napisać. Bo Bursztyn to superhiperhusky! Epitety w rodzaju „gejzer energii”, „wulkan emocji”, „galopujące ADHD” pasują do niego jak ulał, a i tak nie w pełni oddają żywiołowości jego charakteru. Na etapie pobytu w schronisku jedyną drogą, by nad nim zapanować, jest wyprowadzanie go na minimum 8-metrowej lince, która pozwala mu hasać do woli. Spacery na zwykłej smyczy to niemal pewna kontuzja barku u przewodnika i rosnąca frustracja u psa.

Na długiej lince Bursztyn jest w swoim żywiole. Standardem na początku spaceru są jego galopiady wokół prowadzącego go wolontariusza – nie są to jednak 2-3 zwyczajowe kółka, dające upust radości, ale co najmniej kilkanaście! Aby całość obrazu była pełna, warto dodać, że nawet na koniec blisko godzinnego marszu (na którym potrafi się nieco wyciszyć) i biegania, zbliżając się do schroniska, Bursztyn znów zaczyna w szaleńczym tempie kręcić kółka, jakby chciał wybiegać się na zapas… Dla tego arcyatlety, pobyt w kojcu musi być prawdziwą męką.

Rozwiązaniem nie jest jednak „dom z ogródkiem”. Bursztyn jest na to zbyt cwany – zna lepiej od Steve’a McQueena wszystkie techniki wdrapywania się po płotach i przeskakiwania zasieków. A gdy ściana okaże się zbyt wysoka, można być pewnym, że wykopie pod nią tunel stąd do Kołobrzegu. Ponieważ nie znamy jego przeszłości, pod znakiem zapytania stoi jego umiejętność pozostawania samemu w domu.

Dlatego idealnym towarzyszem Bursztyna będzie osoba o podobnym temperamencie i zamiłowaniach. Lubiąca aktywność na świeżym powietrzu, czepiąca przyjemność i satysfakcję z pracy z psem, która nie oznacza wyłącznie biegania z nim (a raczej za nim), ale również interakcję umysłową (ćwiczenia, praca węchowa, nauka komend). Mająca wystarczająco dużo czasu, aby móc go poświęcić psu. I charakteryzująca się bezgraniczną cierpliwością;)

Czas to będzie bardzo satysfakcjonujący, bo poza frajdą z uprawiania sportu, kontakt z Bursztynem to również przyjemność życia z psem dobrze zsocjalizowanym (kochającym bez wyjątku wszystkich ludzi i prawie wszystkie psy), charakternym i bardzo pozytywnie zakręconym. Nasz Bursztyn to nieoszlifowany klejnot wśród husky!

Kontakt do wolontariusza: 605 43 77 86