Back to ADOPTOWANE

Balu

BALU P 57/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2020
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Balu to niewielka czarna podpalana suczka. Do schroniska trafiła już drugi raz po prawie rocznej adopcji. Jako powód zwrotu zostały podane brak zachowywania czystości oraz agresja lękowa – z tego powodu nie nadaje się do domu z dziećmi.

Balu przy pierwszym kontakcie była nieco nieufna i bała się zakładania obroży. Jednak szybko przekonała się, że nie spotka jej żadna krzywda i teraz bez kłopotu pozwala sobie zakładać nawet szelki. Nie ma też problemu w kontakcie z osobami, które zna, cieszy się na ich widok, jest bardzo kontaktowa i upomina o głaskanie. Jak na młody wiek przystało, rozsadza ją energia, więc uwielbia bawić się i szaleć. W przypadku obcych osób należy być uważnym, bo zdarza jej się obszczekiwać kogoś, kogo nie zna. Boks obecnie zamieszkuje z dwoma suczkami, z którymi uwielbia urządzać gonitwy na wybiegu. W stosunku do psów jest dość charakterna i zdarza jej się dyscyplinować swoje koleżanki, jeśli coś jej się nie podoba. Z tego powodu, jeżeli miałaby zamieszkać z drugim psem, konieczne jest ich w wcześniejsze zapoznanie.

Balu ma swoje problemy i lęki, nad którymi z pewnością trzeba pracować, najlepiej pod okiem behawiorysty. Jest to jednak młoda suczka, która najprawdopodobniej nie zdążyła jeszcze dobrze poznać świata i reguł w nim panujących. Jeśli wybierze ją opiekun cierpliwy, kochający, gotowy poświęcić swój czas, na pewno nie pożałuje – zyska wspaniałego kompana wycieczek i najlepszą przyjaciółkę pod słońcem.

Kontakt do wolontariuszki: 507 82 6269