Back to ADOPTOWANE

Alladyn

ALLADYN P 42/05/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2020

 

Kategoria:

Opis

Alladyn jest niewielkim, młodziutkim pieskiem, który do schroniska trafił z okna życia przy ul. Łużyckiej w maju bieżącego roku. Bardzo szybko po przyjęciu okazało się, że niewielkie gabaryty nadrabia charakterkiem i że raczej nie będzie to pies dla każdego. Osoby próbujące się zbliżyć odstraszał szczekaniem, warczeniem i kłapaniem zębami. Był nieufny, wystraszony i mocno zestresowany sytuacją, w jakiej się znalazł, dlatego już samo założenie/zdjęcie smyczy było dla nas, wolontariuszy nie lada wyzwaniem. Na szczęście jak to najczęściej bywa w przypadku takich psiaków czas, spokój i cierpliwe podejście zrobiły swoje i już po kilku spacerach Alladyn zrozumiał, że nikt mu tutaj nie chce zrobić krzywdy i że pobyt w schronisku wcale nie musi być taki straszny, jak się początkowo wydawało. Nadal jest ostrożny i nieufny w stosunku do osób, których nie zna, ale diametralnie zmienia się, gdy komuś zaufa i poczuje się pewnie w jego towarzystwie.

Alladyn kazał się bardzo fajnym, wesołym pieskiem, który nie tylko nie stroni od towarzystwa człowieka, a wręcz lubi przebywać w jego obecności i być głaskanym, chociaż obserwując go, ma się wrażenie, że nie do końca jest do takiej bliskości przyzwyczajony i nie bardzo wie, jak się zachować. Dopiero się poznajemy, ale na dzień dzisiejszy sprawia wrażenie raczej spokojnego, chociaż miewa chwile wariactwa i nagłego podekscytowania, w czasie których delikatnie łapie ząbkami za rękę, ale po upomnieniu szybko się uspokaja i przestaje. To młodziutki piesek, którego czasami roznosi energia i nie do końca wie, jak ją spożytkować.

Alladyn chętnie spaceruje, na smyczy chodzi ładnie, chociaż jeszcze trochę niepewnie, ale nie ciągnie i trzyma się blisko człowieka, szukając w nim oparcia. Schroniskowy boks zamieszkuje sam, a mijanych na spacerze psów raczej się boi i nie dąży do kontaktu z nimi, ale stopniowo, na spokojnie będziemy próbowali go socjalizować i poznawać z innymi czworonogami.

Reasumując Alladyn to bardzo fajny, sympatyczny i mający zadatki na super towarzysza pies, którego początki w schronisku nie były łatwe, ale który z każdym dniem i każdym kolejnym spacerem czuje się pewniej i robi postępy w kontakcie z człowiekiem. Psiak powinien raczej trafić do doświadczonego, świadomego i spokojnego opiekuna, który przed adopcją poświęci czas, by go dobrze poznać i zdobyć jego zaufanie. Takiego, który zajmie się jego wychowaniem i socjalizacją i który nie przestraszy się ewentualnego warczenia, łapania zębami czy innego niepożądanego zachowania, które może się pojawić po adopcji i będzie pracował z Alladynem nawet pod okiem behawiorystów, jeśli zajdzie taka konieczność. Takiego, który zakocha się w nim na zabój i już nigdy go nie opuści.

Kontakt do wolontariusza: Magda 608 526 783