Back to ADOPTOWANE

Goran

GORAN P 112/09/16
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD: 2016
KASTRACJA: TAK

Kategoria:

Opis

Goran to pies, w którym drzemią niespożyte pokłady energii. Ma już 9 lat, ale zachowuje się jak roczny psiak 🙂 Niesamowicie cieszy go możliwość wyjścia na świeże powietrze. Na smyczy potrafi ładnie iść przy nodze, ale ma dużo siły i nie można powiedzieć, że w ogóle nie ciągnie. Jednak kiedy trochę się wyszaleje, zwalnia tempo i idzie równo ze swoim wolontariuszem. Poza tym zdecydowanie nie można winić psa ze schroniska za ciągnięcie, kiedy nie wychodzi on na spacery codziennie i ma przez to nadmiar energii!

Kiedy już może biegać, wykorzystuje dany mu czas do granic możliwości. Uwielbia aportować piłki i wydaje się, że mógłby tak w nieskończoność. Trudno jest Gorana zmęczyć! Z radością na komendę siada, podaje w ekspresowym tempie łapkę i jest gotowy do kolejnego biegu za zabawką. Piłki ładnie przynosi i oddaje, ale najlepiej jest mieć drugą „na podmianę”. Goran lubi także przyjść do człowieka i poprzytulać się, jednak nie trwa to zbyt długo, bo już musi gdzieś pobiec i sprawdzić coś, co go akurat zainteresowało. Gdy zostanie adoptowany i będzie miał zapewnioną należytą ilość ruchu, zapewne wtedy będzie chciał być dłużej przy człowieku. Spacery schroniskowe odbywają się tylko parę razy w tygodniu (maksymalnie raz dziennie!), więc nie można się dziwić psiakowi o jego temperamencie, że pragnie wykorzystać ten krótki czas jak najlepiej…

Goran może wyrywać się i szczekać do mijanych psów, ale trudno na razie stwierdzić, czy jest to wpisane w jego charakter, czy też jedynie skutek nadmiaru energii. Z psiakiem ze swojego boksu dogaduje się świetnie!

Idealnym domem dla niego byłby taki, który zaspokoi jego potrzebę aktywności fizycznej. Długie spacery, czy wspólne bieganie powinny być dla Gorana codziennością. Wytrzymałość tego psiego wulkanu energii była już kilka razy sprawdzona podczas dogtrekkingów, na których świetnie się spisywał. Lubi także spacery nad Wisłę, gdzie w upalne dni wchodzi do wody, aby się schłodzić.

W schronisku Goran nie sprawia żadnych problemów, choć ma za sobą 2 nieudane adopcje. Z jednej wrócił, ponieważ atakował kury, a z drugiej – podobno z powodu agresji wobec opiekunów. Z tego względu nie powinien zamieszkać w domu, gdzie są mniejsze zwierzęta bądź dzieci. Zapanowanie nad tak żywiołowym psem wymaga wiele zaangażowania. Obecnie schronisko oferuje bezpłatną konsultację behawiorystów i w przypadku Gorana warto z niej skorzystać. Przed adopcją konieczne jest również zapoznanie się z psiakiem.

Potencjalny właściciel musi być świadomy, że jest to wymagający psiak o duszy sportowca. Absolutnie nie nadaje się on dla osób leniwych. Kiedy jego potrzeba ruchu zostanie odpowiednio zaspokojona, będzie wspaniałym kompanem. Goran jest towarzyski, lubi bliskość człowieka, kocha wspólną zabawę. Zasługuje na dom, gdzie ktoś obdarzy go miłością i będzie mu poświęcał swoją uwagę. To już jego 6 rok w schronisku, nie licząc przerw na niestety nieudane adopcje. Ponad połowę życia spędził w ciasnym, schroniskowym boksie. To nie są warunki, w jakich Goran powinien żyć.

Amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu serdecznie zapraszamy do krakowskiego schroniska na zapoznanie się z tym wesołym i dynamicznym psiakiem 🙂

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269, 790-231-318,

Kontakt dla biegaczy;) – 605 437786