Back to ŚREDNIE PSY

Walker

WALKER P 21/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Czarna kula szczęścia, podobno stara się o puchar Najweselszego Psa Świata. Rozpiera go energia i jest jednym z nielicznych psiaków, które posiadły umiejętność płakania na widok wolontariusza ze smyczą w ręku 😉

Walker od mojej pierwszej wizyty w jego boksie cieszy się na mój widok tak bardzo, że obawiam się, że kiedyś może odfrunąć na swoim merdającym ogonie. Uwielbia przytulać się i głaskać. Walker zna wiele komend i bardzo szybko uczy się nowych. To chyba jedyny pies, który pomimo rozpierających go emocji, potrafi usiąść na moment, żebym mogła (spróbować;)) założyć mu obrożę. Zawołany podczas spaceru chętnie przybiega, oczywiście licząc na jakąś smaczną nagrodę – w końcu taka masa nie zrobi się sama! Napotkane psy raczej ignoruje, chyba że któryś zacznie na niego szczekać, wtedy chętnie odpowiada na zaczepkę i zaczyna się ekscytować, ale po krótkiej chwili odpuszcza i odwołany wraca do opiekuna. Trochę ciągnie na smyczy, ale z jego zapałem do nauki na pewno jest to do przepracowania.

Nowa rodzina Walkera będzie musiała pomóc mu powrócić do prawidłowej wagi, co na pewno nie będzie takie proste, bo to straszny głodomór! Po pozbyciu się zbędnych kilogramów Walker śmiało może ruszać na podbój świata sportu – czy to psiego, czy ludzkiego – gdzie będzie mógł spożytkować swoją energię.

Walker został oddany do schroniska ze względu na silny lęk separacyjny oraz hiperaktywność. Przez rok znajdował się pod opieką różnych behawiorystów, był uczony panowania nad emocjami, nie wszystkie problemy udało się jednak przepracować. Na pewnym etapie wprowadzono także terapię farmakologiczną – w tej chwili Walker nie dostaje już leków. Względem swoich opiekunów Walker nie wykazywał agresji, natomiast w sytuacji stresowej, podczas oddawania psa pod opiekę schroniska, zdarzyło mu się zaatakować pracownika KTOZ.

Jeśli jakaś sytuacja, np. zapinanie sprzętu spacerowego lub kagańca przez obcą osobę, wywołuje w nim silne emocje, niestety doskonale wie, jak użyć zębów. Na pewno jest to do opanowania, natomiast ze strony przyszłego opiekuna będzie wymagało spokoju, stabilności i wiedzy nt. psiego behawioru, dzięki czemu Walker w końcu poczuje się bezpieczny i nie będzie czuł konieczności bronienia się przed trudnymi dla niego sytuacjami. Konieczna będzie współpraca z psim behawiorystą.

Ten czarny kłębek szczęścia ma kilka problemów, ale też wiele miłości, którą chętnie uraczyłby już swoją nową rodzinę. Tym bardziej, że jest młodziutkim chłopakiem, przed którym jeszcze całe życie do obszczekania 😉 Ze względu na szczekliwość dla Walkera szukamy domu, a nie mieszkania w bloku. Wydaje nam się, że bardzo dobrze zrobiłaby mu obecność stabilnego rezydenta – co najmniej jeden pies na stanie bardzo mile widziany! Oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu. Nie znamy jego stosunku do kotów. Nie polecamy Walkera do domu z małymi dziećmi.

Kontakt do wolontariuszy: 690 842 908 (Ola)