Back to ADOPTOWANE

Szarik

SZARIK P 43/04/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2022

Kategoria:

Opis

Szarik to wielkolud o łagodnym usposobieniu. Pies w typie owczarka, który z początku na spacerach jest nieco zdystansowany do wolontariusza, ale bardzo szybko nawiązuje więź. Kiedy zaufa człowiekowi okazuje ogromny entuzjazm na jego widok, a z czasem nawet domaga się głasków.

Reaguje na swoje imię i wyczuwa zamiary opiekuna. Zachowuje się raczej spokojnie, nie bryka na lewo i prawo. Świat poznaje bez nadmiernego entuzjazmu i energii. Wyjątkowo delikatny jak na swoją posturę. Na spacerach nie ciągnie, chodzi blisko opiekuna. Porusza się bardzo spokojnie. Mijanych ludzi i dzieci ignoruje, nie zwraca na nich uwagi. Mijane psy obwarkuje, ale to najprawdopodobniej kwestia socjalizacji z innymi psami, gdyż praktycznie zawsze wyprowadzany był osobno. Próbuje do nich rwać, ale robi to bardzo delikatnie – utrzymanie go nie stanowi problemu.

Ze względu na swoją wielkość, potrzebuje trochę więcej przestrzeni. Na sam początek najlepiej by był jedynym zwierzakiem w domu, gdyż trzeba popracować nad jego socjalizacją z innymi czterołapymi.

Ciężko jest określić stosunek do dzieci zamieszkujących w tym samym domu, gdyż do tej pory mijał je tylko i wyłącznie na spacerach.

Szarik nada się jako towarzysz dla ludzi spokojnych, wolących odpocząć w domu. Lepiej sprawdzi się na relaksujących spacerach, niż w bieganiu w maratonów.

Kontakt do wolontariusza: 692 276 702 (Pawel)