Back to SENIORZY

Szagi

SZAGI P 65/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2010 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD 16 MARCA 2017 r.

Opis

Szagi to ok. 9-letni pies średniej wielkości o bardzo ładnym umaszczeniu. Psiak jest przyjazny, ale ma specyficzny „charakterek”. Przyparty do muru może pokazać ząbki lub warknąć. Szagi potrafi być miły i przyjazny, szczególnie gdy czegoś chce, ale jak mu się coś nie spodoba, albo się przestraszy, to potrafi się najeżyć, pokazać garnitur zębów czy nawet w ostateczności ugryźć.

Szagi jest bardzo łakomy na smaczki, co pomaga przekonać go do zrobienia czegoś, co nie do końca jest po jego myśli (np. powrót do boksu). Na spacerze ma swój świat, chętnie idzie tam, gdzie sam ma ochotę. Na smyczy chodzi ładnie, ale zdarza mu się pociągnąć, szczególnie na początku spaceru. Głaskać pozwala się jedynie w niewielkim natężeniu, potem już raczej nie ma na nie ochoty.

Szagi z innymi psami dogaduje się różnie. Mieszkał z różnymi czworonogami swojej postury i raczej nie było problemów. Obecnie mieszka z innym psem, z którym nie wchodzi w konflikty. Na spacerze zwraca uwagę na obce psy, zazwyczaj je obszczekuje i zdarza mu się do nich wyrywać.

Z pewnością Szagi nie ma za sobą zbyt dobrych doświadczeń, od człowieka musiał doznać wielu krzywd i nieprzewidywalnych zachowań, dlatego obecnie jest bardzo czujny i potrafi zareagować agresją w sytuacji, którą uzna za zagrożenie. Szagi potrzebuje spokojnego, zrównoważonego opiekuna, nastawionego na pracę z psem. Mamy nadzieję, że ten psiak z potencjałem znajdzie dom, w którym będzie miał szansę na zmianę i nowe życie pełne poczucia bezpieczeństwa i miłości.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269