Back to MAŁE PSY

Shon

SHON P 60/09/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2022

Kategoria:

Opis

Shon trafił do nas z Ukrainy. Nie znamy jego przeszłości, a jedyne co wiemy, to że jest sparaliżowany. Jego niepełnosprawność nie przeszkadza mu jednak w niczym. Jest radosnym, energicznym i kochającym człowieka psem. Na początku nie wiedział, czy może nam zaufać, ale teraz nie ma już co do tego wątpliwości 🙂 Na widok wolontariuszy cieszy się i radośnie szczeka, czekając aż przyniesiemy jego Ferrari. Shon bardzo ładnie daje założyć sobie wózek, co przy odrobinie wprawy zajmuje naprawdę chwilkę. Wózek umożliwia mu długie spacery, które Shon uwielbia i podczas których absolutnie nie brakuje mu sił. Chętnie biega i ściga się z kolegami. Niestraszne mu nierówne powierzchnie czy długie dystanse. Z radością na pyszczku biegnie ile sił w łapkach, co jakiś czas sprawdzając, czy człowiek za nim nadąża 🙂 Po spacerku uwielbia przytulać się do opiekuna i być głaskany po brzuszku. To pies, który potrzebuje więcej opieki, ale będzie kochać człowieka bezgranicznie.

Shon oprócz tego, że jeździ na wózku, nie trzyma również potrzeb fizjologicznych, więc trzeba go odsikiwać. Jest to bardzo prosta czynność, której szybko można się nauczyć. W domu najprawdopodobniej będzie potrzebował pieluch. Wszystkich informacji dotyczących opieki nad nim udzielimy na spacerze zapoznawczym. Więcej informacji można uzyskać także u schroniskowych weterynarzy.

Do domów trafiły już niepełnosprawne pieski: Simek, Lipiec i Torcik, więc dzięki ich wspaniałym właścicielom zyskaliśmy dużo porad i trików dotyczących opieki nad pieskami na wózkach, więc chętnie przekażemy je nowym właścicielom Shona.

Kontakt do wolontariusza: 662 026 132