Back to MAŁE PSY

Multyk

MULTYK P 59/09/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2022

Kategoria:

Opis

Multyk trafił do nas z Ukrainy razem z dwoma innymi sparaliżowanymi pieskami. Z powodu wojny nie mógł przebywać u właściciela, który dotąd otaczał go troskliwą opieką.

Na początku nie był pewien, gdzie trafił i dlaczego ciągle ktoś próbuje go odwiedzać i przekupywać smaczkami. Jednak w końcu, razem ze współlokatorami, stwierdził, że ciocie, które przychodzą z darami i non stop mówią do niego słodkim głosem, są w porządku. Od tego czasu Multyk na widok wolontariusza tryska energią. Skacze, obraca się wokół własnej osi i radośnie poszczekuje, upominając się o spacer. Nie ma problemu z zakładaniem wózka, jest tego nauczony, a gdy tylko zyska swoje kółka, to pędzi niczym Lamborghini.

Multyk uwielbia szaleć na wózku i rozwijać duże prędkości. To niesamowicie energiczny, radosny, proludzki i przyjacielski pies. Trudno go dogonić, ale przy odpowiedniej ilości spacerów i zużycia energii potrafi się wyciszyć i ładnie spacerować na smyczy. Multyk mieszka z 4 innymi psami i dobrze się z nimi dogaduje. Mógłby też zamieszkać z dziećmi i kotami.

Z racji niepełnosprawności Multyk nie kontroluje potrzeb fizjologicznych, więc w domu będzie musiał chodzić w pampersie lub pampasie. Opieka nad niepełnosprawnym psem nie jest bardzo trudna, potrzeba jedynie wprawy i cierpliwości. Wszystkiego, co wiemy, chętnie nauczymy 🙂 Do domów poszły już inne niepełnosprawne pieski m.in. Simek, Torcik czy Lipiec. Dzięki ich właścicielom mamy coraz większa wiedzę na temat piesków na wózkach. Oni sami chętnie się nią dzielą, a Torcik ma nawet swój profil na Instagramie https://instagram.com/psiucik_na_kolkach?igshid=MzRlODBiNWFlZA==.

Czy znajdzie się ktoś, kto pokocha Multyka mimo jego dodatkowych potrzeb? On odwdzięczy się psim uśmiechem od ucha do ucha i potrójną dawką miłości.

Kontakt do wolontariusza: 662 026 132