Back to SENIORZY

Rudi

RUDI P 8/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2018

Opis

Rudi to bardzo pozytywnie nastawiony do świata i ludzi psiak. Należy do tych czworonogów, które są dość energiczne i w kojcu cierpią na swego rodzaju psie ADHD. Nic dziwnego więc, że za wszelką cenę chce opuścić swój boks, prosząc o to w przeuroczy sposób. Staje wówczas na tylnych łapkach, a przednimi zaczepia przechodzące obok boksu osoby. Po wyjściu na spacer okazuje się, że to 12-letnie ciałko mieści w sobie dużo energii, stąd na początku potrafi pociągnąć na smyczy. Sądzimy jednak, że w domu przy odpowiedniej liczbie spacerów, wyjścia na zewnątrz nie będą już budzić w piesku takich emocji. Po chwili Rudi uspokaja się i spaceruje już na luźnej smyczy.

Rudi to psiak bardzo niekłopotliwy, ponieważ wyprowadzony na wybieg jest w swoim psim raju, gdzie uwielbia wąchać, szukać i eksplorować teren. Doskonale potrafi sam sobie znaleźć zajęcie, choć od czasu do czasu sprawdza, czy jego człowiek jest na wybiegu. Wskakuje wówczas na kolana lub przybiega, by polizać opiekuna i dać mu całusa. Jednocześnie jednak jest bardzo kontaktowym psiakiem, który reaguje na przywoływanie przez opiekuna, a za pysznego smaczka zrobi wszystko. Zalecamy jednak, by nie ulegać Rudiemu w tym zakresie, ponieważ potrafi wymuszać smaczki szczekaniem. Jeśli zobaczy jednak, że w ten sposób nic nie wskóra, rezygnuje i zajmuje się swoimi sprawami.

Rudi w schronisku przez 6 lat nigdy nie wykazywał żadnej agresji w stosunku do ludzi, niemniej jednak to właśnie z powodu ugryzienia został oddany do schroniska. Bardzo trudno jest nam to sobie wyobrazić, ponieważ Rudi przytula się nawet do nowo napotkanych osób, a na organizowanych przez schronisko Dniach Otwartych zawsze zachowywał się bez zarzutu. Z przedstawicielami swojego gatunku dogaduje się raczej dobrze – z wieloma się przyjaźni (boks dzieli z innym psiakiem), ale czasem na jakiegoś zaszczeka 🙂

Na pewno na tego psiaczka czeka gdzieś kawałek kanapy. Może w Waszym domu? W schronisku czeka na nią już od 2018 roku! Mijany przez te lata przez setki, a nawet tysiące ludzi, zawsze przegrywał rywalizację z innymi psami, nie rzadko z trudniejszym charakterem, bardziej problematycznymi, ale często „w typie rasy”, które czasem znajdują dom po tygodniu.

Nasz Rudi jest w typie rasy Rudi. I jest niepowtarzalny.

Kontakt do wolontariuszek: 507 826 269; 601 976 965; 662 026 132