Back to SENIORZY

Rudi

RUDI P 8/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MAJA 2018

Opis

Rudi to bardzo pozytywnie nastawiony do świata i ludzi psiak. Należy do tych czworonogów, które są dość energiczne i cierpią na swego rodzaju psie ADHD. Nic dziwnego więc, że za wszelką cenę chce opuścić swój boks, prosząc o to w przeuroczy sposób. Staje wówczas na tylnich łapkach, a przednimi zaczepia przechodzące obok boksu osoby. Po wyjściu na spacer okazuje się, że to niewielkie ciałko mieści w sobie bardzo dużo energii, stąd dość mocno ciągnie na smyczy. Jego opiekun powinien nad tym w przyszłości popracować.

Z drugiej strony jest to psiak bardzo niekłopotliwy, ponieważ wyprowadzony na wybieg jest w swoim psim raju, gdzie uwielbia wąchać, szukać i eksplorować teren. Doskonale potrafi sam sobie znaleźć zajęcie, choć od czasu do czasu sprawdza, czy jego człowiek jest na wybiegu. Wskakuje wówczas na kolana lub przybiega, by polizać opiekuna i dać mu całusa. Rudi bardzo niechętnie wraca do swojego boksu, stąd czasem trzeba go tam wabić podstępem, proponując smaczka. Jednocześnie jednak jest bardzo kontaktowym psiakiem, który reaguje na przywoływanie przez opiekuna.

Rudi w schronisku nigdy nie wykazywał żadnej agresji w stosunku do ludzi, niemniej jednak to właśnie z powodu ugryzienia został oddany do schroniska. Bardzo trudno jest nam to sobie wyobrazić, ponieważ Rudi przytula się nawet do nowo napotkanych osób, a na organizowanych przez schronisko Dniach Otwartych zawsze zachowywał się bez zarzutu. Z przedstawicielami swojego gatunku dogaduje się rozmaicie – z jednymi się przyjaźni (boks dzieli z innym psiakiem), niektórych postanawia obszczekać 🙂

Na pewno na tego psiaczka czeka gdzieś kawałek ogródka, gdzie szczęśliwy Rudi mógłby obdarowywać świat swoją radosną naturą.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269