Back to AKTYWNE

Chos

CHOS P 39/05/21
DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W TYPIE RASY: GOŃCZY POLSKI
W SCHRONISKU OD: MAJA 2021

Kategorie: ,

Opis

Ten chudziutki przystojniak trafił do schroniska dobre trzy miesiące temu i naprawdę nie rozumiem, co on tu jeszcze robi! Chos to przeuroczy psiak, bardzo nastawiony na kontakt z opiekunem, tak więc spędzanie z nim czasu to sama przyjemność. Podczas spacerów zachowuje się wzorowo, co kilka minut podbiegając do wolontariusza i próbując zahipnotyzować go pięknymi oczętami mówiącymi: „daj przysmaczka, ładnie proszę”. Nie muszę chyba mówić, że prośby zostają wysłuchane.

Chos został oddany do schroniska przez właścicieli. Usłyszeliśmy, że powodem były napady agresji, których my w schronisku nie zaobserwowaliśmy. Chos z anielską cierpliwością znosi nawet zabiegi u weterynarza. Jedyne sytuacje, w których zdarza mu się pokazywać zęby, mają miejsce, gdy jakiś inny psiak narusza jego przestrzeń osobistą. Wówczas nie rzuca się na kolegów, a po prostu ostrzega ich kulturalnie, że nie życzy sobie bliższego kontaktu.

Powodem niedowagi Chosa jest niedoczynność tarczycy, co oznacza, że będzie przyjmował leki do końca życia. Poza tym najprawdopodobniej pojawiły się też u niego zwyrodnienia stawów, które będą wymagały konsultacji z ortopedą.

Chos chciałby spędzić emeryturę w spokojnym domu, który pokocha i doceni jego fantastyczny charakter oraz zapewni odpowiednią opiekę weterynaryjną. Nadaje się na idealnego kompana dla osoby niedoświadczonej lub starszej.

Kontakt do wolontariuszki: 690 842 908