Back to MAŁE SUKI

Roxy

ROXY P 104/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Roxy to żywioł – rozszalała, skora do zabawy i wesoła. Ma wprawdzie 5 lat, ale energii co niemiara. Zaraz po wyjściu dosłownie wystrzeliwuje: wącha, szczeka, skacze, w prawo, w lewo, przybiega do opiekuna na szybkie głaskanko, i od początku 😉 Dosyć szybko się męczy zwłaszcza w upalne dni i czasami lubi położyć się w cieniu na krótki odpoczynek.

Roxy to piesek bardzo wpatrzony w człowieka – gdy tylko widzi opiekuna zbliżającego się do boksu, jej radość nie ma granic. Uwielbia pieszczoty i dopomina się o nie w sposób dosyć natarczywy. Trudno jest jej założyć szelki i obrożę, gdyż nie potrafi ani przez chwilę ustać w miejscu. Czasami potrafi też podgryzać, jednak nie ma w tym agresji, po prostu brak wychowania.

Na smyczy ciągnie, jakby chciała jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu. Raz po raz podbiega do opiekuna, żeby sprawdzić, czemu człowieki tak wolno idą i od razu pruje znowu do przodu. Mijane psy obszczekuje już z oddali, ciągnie w ich stronę, czasami lekko się cofając, jakby chciała nabrać większy rozbieg. Na wybiegu uwielbia biegać i szaleć.

Roxy bardzo ładnie potrafi wykonywać podstawowe komendy i szybko się uczy. Wymaga nieco ogłady i wychowania, ale wystarczy trochę pracy i konsekwencji, żeby nauczyć ją manier. Jest bardzo pozytywną suczką, która będzie idealna dla osoby aktywnej, lubiącej spędzać czas na świeżym powietrzu.

Roxy została oddana do okna życia, nie wiadomo jednak dlaczego. Natomiast w niedługim czasie po przybyciu do schroniska okazało się, że ma pewne problemy zdrowotne. Podejrzewamy zatem, że to mogło być przyczyną – piesek okazał się niegodny leczenia. Po więcej szczegółów dotyczących zdrowia prosimy o kontakt ze schroniskowym weterynarzem.

Bardzo zachęcamy do zapoznania się z Roxy, bo z pewnością zasługuje na wspaniałą rodzinkę, z którą będzie mogła dzielić się swoją radością życia!

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954