Back to ADOPTOWANE

Pedro

PEDRO P 66/03/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: BERNARDYN
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Pedro to bardzo urodziwy bernardyn o niezwykle pięknym umaszczeniu. Trafił do schroniska z interwencji wraz ze swoją psią przyjaciółką Dianą. Był brudny i bardzo wychudzony. Co prawda u psów, które mają grubszą sierść, na pierwszy rzut oka nie widać niedożywienia. Dopiero kiedy pogłaszczemy Pedra, możemy wyczuć, jakie to biedne psisko jest chudziutkie, tak że bez problemu można policzyć każde żebro.

Pedro należy do długowłosych bernardynów, więc przyszły opiekun na pewno będzie musiał się liczyć z tym, że taka sierść wymaga systematycznej pielęgnacji, przede wszystkim porządnego wyczesywania. Obecnie okrywa włosowa Pedra wciąż jeszcze jest w opłakanym stanie ze względu na zaniedbanie ze strony wcześniejszego właściciela oraz nieodpowiednie żywienie i niewystarczającą ilość pokarmu.

Pomimo ogromnych rozmiarów Pedro jest bardzo łagodny i spokojny. Ogromnie się cieszy z każdych odwiedzin opiekunów. Nigdy nie okazał agresji w stosunku do człowieka. Lubi być głaskany, a jeszcze bardziej przytulany. Zamiast biegać po wybiegu, woli tulić się do opiekuna. Łatwo więc zauważyć, że bardzo brakuje mu towarzystwa człowieka. Nie wiemy, jaki jest stosunek Pedra do innych piesków, ponieważ od początku mieszkał tylko z Dianą. Na spacerze z reguły nie reaguje na inne psy, ale czasem zdarza mu się na nie trochę poszczekać. Jednak nie oznacza to, że jest w stosunku do nich agresywny. Wiemy, że potrafi się dogadać i mieszkać z innym psiakiem, czego przykładem jest właśnie Diana. Jeśli Pedro miałby zamieszkać z innym psem, warto by było je wcześniej ze sobą zapoznać. Stosunek do kotów nie jest znany.

Pedro bardzo ładnie chodzi na smyczy. Nigdy nie ciągnie i zawsze chodzi spokojnie, dostosowując swoje tempo do opiekuna. Bernardyn, ze względu na swoją przeszłość, jest jeszcze nieco osłabiony. Więcej informacji na temat jego zdrowia można zasięgnąć od schroniskowych weterynarzy. Pedro jest psiakiem o zjawiskowej urodzie, a gdyby ktoś o niego zadbał, byłby jeszcze piękniejszy. Sprawia wrażenie bardzo mądrego psiaka. Nigdy nie było z nim większych problemów. Kiedy wychodzi się z jego boksu i mówi się do niego, żeby został, grzecznie słucha. Pedro to cudowny, wielki pies, o jeszcze większym serduchu, który może dać człowiekowi wiele miłości oraz pięknych chwil, ale on także potrzebuje uczucia oraz kogoś, kto się o niego po raz pierwszy w życiu zatroszczy.

Jeśli chciałbyś poznać Pedra skontaktuj się z wolontariuszką, która się Nim opiekuje. Nr tel. 503 081 921