Niko

NIKO P 92/09/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2021

Kategoria:

Opis

Niko to 4-letni średniej wielkości psiak, którym targają bardzo silne emocje. To indywidualista, który domaga się stałej uwagi człowieka. Ze względu na jego dominujący charakter psiak wymaga pracy behawioralnej, aby wyciszyć jego nadmierne pobudzenie szczególnie w stosunku do innych zwierząt. Niko czeka więc na właściciela, który ma chęć do pracy nad jego wychowaniem.

Psiak był już adoptowany z Fundacji przez Panią, która nie radziła sobie z jego nadmiarem energii i oddała go do „okna życia”. Tak Niko znalazł się w schronisku. Nie lubi innych psów, gdyż wzbudzają w nim mnóstwo ekscytacji i traktuje je jako zwierzynę łowną, na którą można polować i na to podczas spacerów trzeba uważać.

Bez problemu można założyć mu obroże i zapiąć smycz, aby wyjść z nim na spacer. Podczas przechadzki ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, lubi smaczki i bieganie po wybiegu za piłką, ale tylko gdy jest sam. Kiedy podejmie trop, wówczas zaczyna ciągnąć, lecz wystarczy przekierować jego uwagę, by się uspokoił. Niko nie nadaje się do domu z dziećmi, nie toleruje też innych zwierząt, dlatego w domu powinien być jedynakiem.

Piesek potrzebuje człowieka, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, otoczy opieką i poświęci czas, aby nauczyć go, że nie musi wciąż walczyć. Czeka na opiekuna cierpliwego i wyrozumiałego, który obdarzy go miłością.

Kontakt do wolontariusza: 608 217 403