Back to DUŻE PSY

Dżasper

DŻASPER P 62/05/16
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2009r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIO WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD 2016r.

Kategorie: ,

Opis

Dżasper to schroniskowy weteran. W azylu dał się poznać z dobrej strony. Jest bardzo radosny i otwarty do ludzi podczas zabaw. Już coraz rzadziej, ale nadal, potrafi bawić się piłką. Chętnie przychodzi do człowieka i daje się drapać po całym ciałku. Lubi się przytulać. Schroniskowy boks zamieszkuje z suczkami, które ciągle się zmieniają, a Dżasper wciąż patrzy, jak kolejne znajdują domy. Wszystkie te suczki raczej akceptuje. Uwielbia ruch, pięknie reaguje na komendy, ładnie chodzi na smyczy. Kocha smaczki i nieraz sam z siebie siada przed wolontariuszem i daje łapkę, aby wyprosić coś pysznego 😉. Nie akceptuje kotów.

Dżasper jest już u nas w schronisku po raz drugi. Powodem ostatniego zwrotu było przejawianie agresji do najbliższych domowników i uległej suczki rezydentki. W domu obawiał się gwałtownych ruchów, niespodziewany ruch wzbudzał u niego niekiedy agresję. Być może czuł się w jakiś sposób zagrożony w nowym miejscu zamieszkania. Niektóre niepożądane zachowania udało się byłym opiekunom wyeliminować. Nowy właściciel musi być świadomy, że będzie trzeba poświęcić sporo czasu i pracy, aby Dżasper przestał reagować agresją. Przy adopcji psiaka konieczne jest, aby kilka razy odwiedzić go w schronisku i poznać się nawzajem, najlepiej pod okiem behawiorysty. Również w nowym domu wskazana jest praca ze specjalistą. Gończe są bardzo inteligentnymi psami podatnymi na tresurę. Dżasper zna już komendy siad i daj łapę.

Z uwagi na jego problemy behawioralne, nie powinien zamieszkać w domu, gdzie są dzieci. Co do psiego towarzysza, Dżasper powinien zaakceptować jakąś spokojną suczkę. Należy wcześniej przyjechać z potencjalną przyszłą współlokatorką i sprawdzić, jak czworonogi na siebie zareagują. Dżasper potrzebuje domu, gdzie człowiek poświęci mu wiele pracy i nauczy poprawnych reakcji i zachowań. Może to nie być proste zadanie, ale z pewnością warto! Ten psiak jest towarzyski, wesoły i wciąż pełen energii. Cieszy się na widok znajomych osób i ceni sobie kontakt z człowiekiem. Lubi ruch i chętnie będzie chodził na długie spacery z nowym opiekunem. Wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto poświęci serce Dżasperowi. W zamian zyska cudownego towarzysza i wspaniałą psią miłość i wierność.

Kontakt do wolontariusza: 691-270-616, 507-826-269, 790-231-318