Back to ADOPTOWANE

Marczi

MARCZI P 57/03/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2012
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Marczi to przesympatyczny 10-letni czarny kundelek, z jednym klapniętym uszkiem, który od marca 2021 roku mieszka w schronisku, gdzie trafił z tzw. Okna życia, porzucony być może ze względu na wiek, stąd nieznana jest nam jego przeszłość.

Marczi jest niedużym bardzo przylepnym, przyjacielskim psem, lubiącym ludzi. Jest pieskiem zrównoważonym, spokojnym, mało szczekającym. Marczi bardzo lubi spacery, bez problemu daje sobie założyć obrożę, a podczas przechadzki ładnie chodzi na smyczy. Psiak uwielbia głaskanie, drapanie za uchem i po grzbiecie oraz przepada za psimi smaczkami.

Marczi niezbyt pałał uczuciem do innych psiaków, ale odkąd zamieszkał w boksie z suczkami, z którymi się bardzo dobrze dogaduje, stał się bardziej łagodny w stosunku do swoich psich kolegów. Na spacerach z innymi pieskami też jest wyciszony, choć jeszcze czasem potrafi zaszczekać na mijanych czterołapych, rowerzystów czy samochód.

Marczi zaczyna mieć problemy ze wzrokiem (na jego jedno oczko już zachodzi bielmo), a także gorzej słyszy, co nie jest niespotykane w jego wieku. Apetyt jednak dalej mu dopisuje. To pies kochający całym swoim psim serduszkiem, co pokazuje, domagając się uwagi.

Marczi bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem i mógłby go nie odstępować na krok, ale powoli traci nadzieję na to, że ktoś pokocha go takiego, jaki jest, co widać w jego zachowaniu, ponieważ piesek jest coraz bardziej smutny :(. Być może jest gdzieś jego człowiek, który da mu dom na starość oraz otoczy go opieką i miłością.

Kontakt do wolontariusza: 608 217 403