Back to DUŻE SUKI

Kora

KORA P 33/06/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻA
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2021

Kategoria:

Opis

Kora to młodziutka, około roczna suczka w typie owczarka niemieckiego. W parze z jej pięknym wyglądem idzie także cudowna osobowość. Kora uwielbia się bawić i przytulać, w czasie spacerów często odwraca się w stronę wolontariusza i uporczywie domaga się głaskania i czułości. Jest pozytywnie nastawiona do ludzi, którzy poświęcają jej uwagę, mijanych przechodniów ignoruje.
Nie reaguje źle na inne psy, które spotyka na spacerach. Często ciągnie w ich stronę, ale nie mocno, spokojnie można nad nią zapanować i nie ma w jej zachowaniu agresji. Być może mogłaby zamieszkać po wcześniejszym zapoznaniu z innym psem.

Powodem, dla którego Kora mimo to nadal znajduje się w schronisku, są jej problemy zdrowotne. Choruje na wodogłowie, w wyniku czego ma problemy z utrzymaniem równowagi. Porusza się tanecznym krokiem lub czasem zatoczy kółko. W małych przestrzeniach, szczególnie głośnych, dużo ciężej jej złapać równowagę i czuje się widocznie zagubiona w natłoku bodźców. Na razie sunia czuje się dobrze i stan jej zdrowia jest stabilny. Należy liczyć się z tym, że Kora może nagle zapaść na zdrowiu i nie będzie na to ratunku. Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle to nastąpi, ale wydaje się nam, że nie jest to powód, dla którego sunia musi czekać ten moment w schronisku. Adoptując starszego psa, także wiemy, że pozostanie z nami tylko kilka lat. Kora jest młodziutka i może obdarować opiekuna swoją miłością, nawet jeśli nie będzie to trwało całe dekady.

Mimo choroby Kora uwielbia długie spacery i chętnie bawi się ze swoimi opiekunami. Podczas zabawy na łące łatwo zapomnieć, że ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Kora potrzebuje kochającego opiekuna, który nie zrazi się jej diagnozą. W zamian za to nowy właściciel otrzyma najwspanialszą przyjaciółkę na świecie. Więcej informacji na temat stanu zdrowia Kory można uzyskać w schronisku.

Kontakt do wolontariusza: 517 519 123, 605 43 77 86