Back to MAŁE PSY

Jonson

JONSON P 86/07/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD LIPCA 2022

Kategoria:

Opis

Jonson zanim trafił do schroniska mieszkał w grupie 11 psów na działce. Ich opiekun zapewniał im jedynie podstawową opiekę. Psy miały kontakt z człowiekiem, jednak nigdy nie opuszczały miejsca, gdzie przebywały.

Jonson jest wesołym, uroczym psiakiem, który nie doznał raczej krzywdy ze strony człowieka. Bywa jeszcze trochę nieśmiały, wobec nowych osób zachowuje delikatny dystans, ale jest bardzo ciekawski i coraz śmielej podchodzi do ludzi. Widać, że bardzo garnie się do człowieka, cieszy się z jego obecności, czerpie przyjemność z głaskania i coraz częściej wystawia nawet brzuszek. Gdy wolontariusz wchodzi do boksu jest nim zainteresowany i cieszy się na jego widok, ale też zdarza mu się jeszcze uciekać. Tuż po chwili jednak daje sobie założyć sprzęt spacerowy. Na początku kompletnie nie potrafił chodzić na smyczy, ale pozwalał brać się na ręce i tak był wynoszony na wybieg. Szybko zrozumiał, o co chodzi w spacerowaniu na smyczy i uczynił w tym kierunku duże postępy. Obecnie chętnie poznaje nowe tereny poza schroniskiem, węszy i odkrywa różne rzeczy. Jednak należy pamiętać, że w nowym miejscu może być nieco onieśmielony. Wymaga odpowiedniego zabezpieczenia szelkami, obrożą i dwoma smyczami, aby nie wyrwał się w momencie, gdy czegoś się wystraszy. Jego stosunek do innych psów jest różny, w boksie mieszka ze swoimi „kumplami” i ma z nimi poprawne relacje, lecz bywa, że jest czasami inicjatorem „sprzeczek”. Mijane na spacerach psy oszczekuje.

Jonson najszybciej będzie robił postępy w domu, mając stały kontakt z człowiekiem. Potrzebuje delikatnego i cierpliwego opiekuna, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, pokaże świat, którego nie znał do tej pory. Uszanuje jego przestrzeń i pozwoli otwierać mu się w swoim tempie.

Kontakt do wolontariusza: 515464338