Back to ADOPTOWANE

Gradzik

GRADZIK P 159/03/18
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2017 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD MARCA 2018 r.

Kategoria:

Opis

 

Gradzik to niewielkich rozmiarów piesek, który przy pierwszym kontakcie jest dość nieśmiały i przestraszony. Potrzebne jest bardzo spokojne i wyrozumiałe podejście do niego, a wtedy szybko się otwiera i sam lgnie do człowieka.
Niestety Gradzik ma problemy neurologiczne przejawiające się przede wszystkim ciągłym kręceniem się w kółko. Nawet robiąc zaledwie kilka kroków przed siebie Gradzik po drodze obraca się wokół swojej osi wiele razy. Czasem jednak, gdy wokół jest spokojnie i jest zrelaksowany, udaje mu się przejść normalnie większy kawałek. Gradzik jest wciąż w trakcie diagnozy, dlatego na razie nie wiadomo dokładnie jakie są powody tej dolegliwości i jakie leczenie będzie dla niego najlepsze. O szczegóły jego stanu zdrowia można dopytać się w schroniskowym ambulatorium.
Mimo tych problemów to wciąż bardzo pozytywny psiak, który gdy już komuś zaufa bardzo pragnie bliskości, pieszczot i zabawy. Pozwala się brać na ręce.
Gardzik ładnie dogaduje się z innymi psami, więc mógłby zamieszkać z psim towarzyszem, jednak musiałby on być wyrozumiały dla Gradzika i jego „inności”.
Gradzika raczej nie polecamy do domu z dziećmi (przynajmniej na ten moment), ponieważ ze względu na to jak nieśmiałym i delikatnym jest psiakiem oraz na jego chorobę powodującą różne tiki, Gradzik przy zbyt gwałtownych ruchach i niezbyt ostrożnym podejściu mógłby ugryźć.