Back to ADOPTOWANE

Edi

EDI P 147/02/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LUTY 2023

Kategoria:

Opis

Edi to przemiły blablador, który trafił do nas z Okna Życia. Ma na ten moment około 5 lat, w schronisku jest 3 miesiące i już skradł nasze serca. Jest to bardzo przyjacielski, miły i wspaniały pies.

Każdego przechodnia, który próbuje wejść do jego boksu traktuje jak najlepszego przyjaciela. Praktycznie od razu wystawia się do głaskania, patrzy z ufnością w oczy człowieka i cieszy na myśl zbliżającego spaceru. Bez problemu daje zapinać sobie obrożę (oczywiście jeśli pominie się fakt, że trudno go usadzić na chwilę, żeby to zrobić, bo Edi ustawia się i kręci, żeby głaskanie było jak najbardziej efektywne😊).

Do mijanych ludzi na spacerach jest bardzo miły, często chce się z nimi zapoznać. Jeśli chodzi o inne zwierzęta, to praktycznie do wszystkich jest nastawiony przyjaźnie lub je ignoruje. Czasami zdarzy mu się na jakieś zaszczekać, ale to odizolowane pojedyncze przypadki.

Spacerując, lubi dużo wąchać. Na smyczy nie ciągnie (no, może poza pierwszymi dwoma minutami spaceru po wyjściu z boksu – ale kto z nas by tego nie robił po wyjściu z zamknięcia), reaguje na przywołania. Do opiekunów bardzo często przychodzi na mizianko i widać, że kontakt z człowiekiem sprawia mu radość.

Myślę, że może być bezpieczną opcją dla wszystkich – nawet tych z psimi zwierzakami (oczywiście po zapoznaniu). Adoptując Ediego, zyska się przyjaciela, który ma magiczną zdolność rozpływania ludzkich serc.

Kontakt do wolontariusza: 692276702