Back to ADOPTOWANE

Border

BORDER P 11/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2009
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK

Kategoria:

Opis

Border to uroczy, starszy kundelek z bardzo smutną przeszłością. W kwietniu został interwencyjnie odebrany z okolic Miechowa razem z dwoma innymi psami, ponieważ warunki, w jakich żyły te zwierzaki, były nie do przyjęcia. Łańcuch, buda z pustaków i cienkich desek, brak dostępu do świeżej wody, niedożywienie, przebywanie wśród własnych odchodów i przede wszystkim brak odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Border niestety najbardziej ucierpiał, podczas interwencji odkryto, że ma on dużego guza pod ogonem, który uniemożliwia mu normalne wypróżnianie i został zupełnie zignorowany przez byłych właścicieli. Border po trafieniu do schroniska został poddany operacji usunięcia guza, który jak się okazało był przepukliną kroczową.

Trzy miesiące później Border odzyskuje siły, udało mu się przybrać trochę na wadze, wygląda dużo lepiej i widać, że mimo swojej przeszłości on wcale się nie poddał. Jest strasznym pieszczochem, mógłby leżeć i godzinami być głaskanym, uwielbia towarzystwo człowieka. Boks w schronisku zamieszkuje z innymi psami, z którymi żyje w zgodzie, jednak na spacerze lubi obszczekać obce zwierzaki. Jest bardzo delikatny, chętnie wychodzi na spacery i zajada przysmaki. Ze względu na wiek i na to, że prawdopodobnie całe swoje życie przebywał na zewnątrz, nie wiemy, jak zachowałby się w mieszkaniu i czy poradziłby sobie z takimi rzeczami jak utrzymywanie czystości czy wchodzenie po schodach, dlatego mile widziany będzie dla niego dom z ogrodem 🙂

Border to pies na medal, który mimo okropnego traktowania nie stracił wiary w ludzi i jest czułym, wspaniałym psiakiem. Nie znamy jego stosunku do kotów czy dzieci, ale zachęcamy do wcześniejszego poznania Bordera i wspólnego spaceru.

Kontakt do wolontariusza: 690 131 383, 604 415 982