Back to ADOPTOWANE

Bonus

BONUS
P14/04/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA 2012r.
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK

Kategoria:

Opis

Bonusowi złamano serce w kwietniu bieżącego roku, gdy został oddany przez właściciela i trafił do schroniska. Jest psem domowym, wychowanym w mieszkaniu, dlatego początkowo trudno mu było znieść sytuację, w jakiej nagle się znalazł. Za każdym razem gdy słyszał ruch na korytarzu, czekał pod drzwiami boksu, próbując się wydostać i wykorzystać każdą okazję, żeby uciec między nogami odwiedzającego go wolontariusza. Wejście i wyjście do jego boksu było nie lada wyzwaniem. Teraz, gdy już minęło trochę czasu i Bonus zrozumiał, że ucieczka do niczego nie prowadzi, a wejście do boksu wiąże się z wyjściem na spacer, grzecznie czeka aż zapnie się mu smycz i wyprowadzi z boksu.

Na spacerach Bonus bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie wyrywa się do mijających go psów. Do osób, których nie zna, jest raczej nieufny i ostrożny, trzyma się na dystans, ale gdy już kogoś lepiej pozna i zaufa, okazuje się przyjaznym, lubiącym głaskanie, przytulanie i towarzystwo człowieka pieskiem. Puszczony luzem na wybiegu zdecydowanie woli spędzać czas blisko człowieka niż biegać i szaleć razem z kolegami z boksu.

W boksie mieszka z dwoma innymi psami, z którymi raczej dobrze się dogaduje i nie wchodzi w konflikty, dlatego też jest duża szansa, że odnajdzie się w domu, w którym jest już psi rezydent. Niemniej jednak przed taką decyzją najlepiej byłoby przeprowadzić wcześniejsze zapoznanie się piesków.

Co istotne z informacji uzyskanych od poprzedniego właściciela wynika, że Bonus nie przepada za dziećmi, dlatego też żeby uniknąć ryzyka pogryzienia, nie powinien być adoptowany do domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Kontakt do wolontariuszy opiekujących się Bonusem: Magda 608-526-783; Justyna 605-988-388