Back to MAŁE PSY

Miguel

MIGUEL P 4/01/24
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2024

Kategoria:

Opis

Miguel to młody pies, który uwielbia ruch. Z jego poprzedniego domu wiemy, że jest naprawdę grzecznym psiakiem, który potrafi zostać sam i nie nabrudzić. Choć lubi głaskanie, to nie należy bynajmniej na początku być dla niego nazbyt czułym. Miguel lubi wyznaczać swoje granice – legowisko jest jego miejscem, nałożone do miski jedzenie jest jego jedzeniem. Poprzednia właścicielka niestety przekraczała jego granice, stąd w jego papierach dostał „łatkę” agresywnego, bo ugryzł, co może odstraszać potencjalnych przyszłych opiekunów. Nie było to jednak prawdziwe ugryzienie, lecz draśnięcie, sprowokowane wspomnianym naruszeniem granicy wyznaczonej przez psiaka.

Jego obecna wolontariuszka jako pierwsza weszła do niego, aby wyprowadzić go na spacer, z myślą: „on może cię zjeść w całości”. Nic bardziej mylnego!!! Miguel na początku był przestraszonym psiakiem, który kulił się na widok wolontariuszki chcącej wziąć go na spacer. Mimo to ani razu nie pokazał zębów, nigdy nawet nie zawarczał. W schronisku dał się poznać jako pies miły, lubiący spacery i głaskanie pod bródką. Można jednak zauważyć, że mimo iż mieszka w schroniskowym boksie z innym psem, powinien być jedynym zwierzakiem w domu. Jedyny jego minus to właśnie ciągnięcie do kotów i psów oraz ich oszczekiwanie. Oczywiście nad tym można spokojnie pracować i niewykluczone, że w przyszłości mógłby mieć psiego przyjaciela w domu.

Miguel potrzebuje odpowiedzialnego, aktywnego opiekuna, który nie będzie przekraczał jego granic, który da mu swobodę i miłość, na jaką oczywiście zasługuje! Nie daj się zwieść łatką „agresywnego” psa, otwórz serce i dom przed tym kochanym psiakiem!

Kontakt do wolontariusza: 692 482 053 (Kasia)