Back to ADOPTOWANE

Biba

BIBA P 108/05/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Biba to średniej wielkości suczka z szorstką biszkoptową sierścią. Trafiła do schroniska razem ze szczeniakami – jej dzieci znalazły już domy, teraz czas na nią

Biba na początku była bardzo nieufna, próbowała czasem odstraszyć intruzów warczeniem. Szybko przekonała się jednak, że człowiek nie jest wcale taki zły. Mimo że nadal nie do końca w pełni ufa ludziom, szuka kontaktu i widać że chce być blisko człowieka. Gdy już kogoś pozna, to wita go z wielką radością i chętnie daje się głaskać. Grzecznie też pozwala się czesać.

Sunia na początku kompletnie nie potrafiła chodzić na smyczy, ale szybko załapała, o co chodzi i robi w tym kierunku duże postępy. Nadal jednak na spacerze niepewnie krąży wokół człowieka, a kiedy się czegoś przestraszy to kładzie się przerażona. Przyszły opiekun musi mieć więc świadomość konieczności pracy z suczką i zachowania czujności na spacerach.

Biba obecnie mieszka z trzema innymi psami, z którymi jest bardzo związana. Obcych psów czasem się boi i burczy na nie ostrzegawczo. Po wcześniejszym zapoznaniu mogłaby zamieszkać z innym spokojnym psem, który nauczyłby ją funkcjonować w świecie człowieka.

Wiemy, że potrafi przeskoczyć ogrodzenie, dlatego jeśli miałaby zamieszkać w domu z ogrodem, trzeba wziąć to pod uwagę.
Biba to wspaniała, spragniona miłości suczka, która kiedy już zdobędzie się jej zaufanie, odda swojemu opiekunowi całe swoje psie serce.

Kontakt z wolontariuszem: 507 826 269